Зростання цін на пальмову олію в Малайзії обмежить посилення конкуренції з соєвою олією
Ринок рослинних олій залишається у невизначеності через значний обсяг пропозицій в поточному сезоні, збільшення попиту з боку Китаю та різкого зниження цін на соєву олію.
Ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії дорожчають два тижні поспіль на прогнозах скорочення виробництва у січні, незважаючи на падіння світових цін на нафту.
У п’ятницю березневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Бурса в Малайзії виросли на 1,1% до 3939 ринггітів/т або 833 $/т (+2,1% за тиждень, +6,6% протягом січня). Пропозиції пальмової олії скорочуються внаслідок сезонного зниження виробництва у січні, хоча за прогнозами, Малайзія у 2024 р збільшить виробництво сирої пальмової олії на 1% до 18,75 млн т.
На біржі в Даляні у п’ятницю найактивніший контракт на соєву олію виріс на 1,69%, а на пальмову – на 2,29%.
Протягом року Китай збільшив імпорт пальмової олії, хоча й менше, ніж інших олій, але у грудні суттєво скоротив її закупівлі. За даними Головного митного управління країни (GACC), імпорт продовольчої рослинної олії у 2023 р виріс у порівнянні з 2022 р на 51% до 9,81 млн т, але у грудні скоротився у порівнянні з листопадом на 12% до 810 тис т. Імпорт пальмового олеїну у 2023 р виріс на 27% до 4,33 млн т, а у грудні зменшився у порівнянні з листопадом на 34% до 290 тис т. Імпорт ріпакової олії у 2023 р виріс на 122% до 2,36 млн т, але у грудні зменшився на 17% до 230 тис т. Імпорт соєвої олії у 2023 р виріс на 16% до 400 тис т, при чому у грудні – на 50% у порівнянні з листопадом до 60 тис т.
Збільшення урожаю сої в Аргентині до 55 млн т (у порівнянні з торішніми 25 млн т) посилить конкуренцію на ринку рослинних олій з боку соєвої олії.
Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго протягом січня впали на 3,4% та торгуються на 26% нижче, ніж торік.
Китай продовжить купувати дешеву сою в Бразилії, урожай якої залишиться на рівні минулого року, а Аргентині доведеться шукати нових покупців соєвої олії. Це посилить тиск на світові ціни на рослинні олії, зокрема й соняшникову, як зараз складають 845 $/т з доставкою покупцям.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом