Зростання цін на оливкову олію призвело до масштабних фальсифікацій «рідкого золота» у Греції

Джерело:  Oilworld
оливкова олія

Ціна на оливкову олію росте з кожним днем, тому фальсифікація стає все більш поширеним явищем, оскільки різні шахраї прагнуть отримати ще більший прибуток. Зараз оливкова олія буквально перетворилася на “рідке золото”.

Виявити фальсифікацію дуже складно, але вона досягла лякаючих масштабів. За стрімке зростання цін на оливкову олію в Греції відповідає виключно уряд, тому що минулого року він дозволив виробникам оливкової олії продати за кордон запаси того року, який, за загальним визнанням, був дуже вдалим.

Цього року, коли врожай оливок виявився безпрецедентно низьким, ціни на нього злетіли у кілька разів. Всім відомо, що закон попиту та пропозиції невблаганний. Високий попит і низька пропозиція означають високі ціни в і без того надмірно високий сезон.

Панайотіс Катсаріс, агроном та біотехнолог з ELGO “Demetra”, виступаючи на одному з телешоу, сказав, що “оливкова олія – один із найскладніших продуктів для перевірок, тому що його легко можна змішати з іншими маслами і продати як extra virgin”. Далі він уточнив, що колір оливкової олії не повинен сприйматися як орієнтовний критерій того, було воно оброблене чи ні.

Крім того, Катсаріс сказав, що якщо оливкову олію змішати з 10% соняшникової олії, то виявити фальсифікацію неможливо ні за смаком, ні за запахом, а лише за допомогою хімічного аналізу. На закінчення він зазначив, що “оливкова олія – єдина жирова речовина, в якій є поліфеноли, тому простий метод визначити, чи є вона оливковою олією extra virgin, – це провести аналіз на їх наявність”. А для цього потрібне відповідне та недешеве обладнання.

Президент EFET, професор Афінського сільськогосподарського університету Антоніс Зампелас, зазначив у понеділок (20/11), що оливкова олія зазвичай підробляється шахраями, які змішують її з більш дешевими рослинними оліями, продаючи її як extra virgin, щоб отримати набагато більший прибуток.

Іноді, оскільки насіннєві олії мають інший колір, більш жовтуватий, ніж оливкова, в них навіть можуть додати трохи барвника, щоб ще більше обдурити споживача і отримати “справжній колір оливкової олії”. Далі він сказав: Уже кілька днів ми також випускаємо прес -Реліз для EFET, де згадуємо про те, на що повинен звернути увагу споживач і на що повинні звернути увагу компанії, що поставляють масло.

У прес-релізі, який розміщено на нашому сайті, йдеться про те, що в основному слід купувати стандартизоване, тому що нефасоване несе більше ризиків бути фальсифікованим. Крім того, вони повинні купувати стандартизоване у компаній, які відомі. Точки продажу повинні бути відомі і мати особливий код, який означає початок з EL, і цифру, що вказує на те, що так чи інакше процес легальний”.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!