Зростання цін на добрива може відновитися, — експерт
Зі зниженням цін на газ у Європі очікувалося і зниження цін на азотні добрива, але цього не відбулося, оскільки прямий вплив на вартість добрива на українському ринку має передусім інфляція гривні. Про це заявив Сергій Рубан, директор з маркетингу компанії «Українські мінеральні добрива» (UMF) у своєму щотижневому огляді ринку добрив на Latifundist.com.
За його словами, станом на 12 січня 2022 р. ціни на добрива в Україні майже не змінилися. Хіба що трохи зросли на карбамід і КАС, але це спричинено передусім дефіцитом продукції в «нижній» частині цінового коридору.
«Тобто обсяг пропозиції «дешевих» добрив на початку січня скоротився. Якщо девальвація гривні триватиме і надалі — ріст цін може відновитися в усіх сегментах мінеральних добрив. Окремо варто сказати про карбамід і аміак. На світовому ринку ціна на карбамід скоротилася на $20/т з середини грудня 2021 р., а на аміак, навпаки, — зростає, і за цей же період збільшилась на 10%», — прокоментував директор з маркетингу UMF.
Як зазначив експерт, якщо тенденція збережеться до кінця січня, то карбамід і сульфат амонію можуть стати найбільш вигідними для придбання азотними добривами.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом