Зниження врожаю в Бразилії через несприятливі погодні умови
Хоча Національна компанія постачання (CONAB) трохи переглянула виробництво бразильської сої та кукурудзи у бік підвищення у своєму останньому прогнозі через збільшення посівних площ, річний обсяг виробництва цих культур прогнозується нижче.
Несприятливі погодні умови є основною причиною зниження врожаю, повідомив CONAB, зазначивши, що в його звіті від 14 травня не враховано нещодавню шкоду від повені, завданої соєвим бобам на півдні Бразилії, і посуха, що вплинула на врожай кукурудзи в північній частині країни.
CONAB прогнозує врожай сої в 2023-2024 роках на рівні 147,6 млн тонн, що на 5% нижче, ніж минулого сезону, тоді як прогнозується, що врожай кукурудзи цього року складе 111,4 млн тонн, що на 15% нижче , ніж у 2022-2023 роках
Він зазначив, що загальна площа посівів сої під урожай сої цього року становить 45,7 млн га, що майже на 4% більше, ніж минулого року. Однак на більшій частині території країни врожайність виявилася нижчою, ніж у попередньому врожаї, що є відображенням несприятливих погодних умов, що виникли під час реалізації та розвитку врожаю.
Незважаючи на зниження виробництва у річному обчисленні, Бразилія, за прогнозами, як і раніше, буде найбільшим у світі виробником та експортером соєвих бобів у 2023–2024 роках і посяде третє місце з виробництва кукурудзи та друге місце з експорту.
За оцінками агентства, виробництво рису в Бразилії у 2023–2024 роках становитиме 10,4 мільйона тонн. Однак часті зливи в Ріу-Гранді-ду-Сул, основному штаті-виробнику рису, призведуть до втрат як мінімум 8% посівних площ.
“В інших штатах збирання врожаю просувається, чому сприяє стабільність клімату”, – сказав CONAB. «До (5 травня) близько 80,7% посівних площ по всій країні вже прибрано. Якість зібраного зерна задовільна, урожайність хороша і за кількістю цільного зерна».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом