Зниження попиту на яловичину в ЄС чинить тиск на ціни
Виробництво яловичини в ЄС у першій половині року залишалося нижчим за рівень 2022 року, повідомляє Рада з розвитку сільського господарства та садівництва (AHDB). Незважаючи на скорочення поставок, ціни на велику рогату худобу в цілому знизилися, що відображає зниження попиту на яловичину влітку.
Виробництво яловичини в ЄС у першій половині 2023 року було на 4,5% нижчим, ніж за той же період рік тому, при цьому забій великої рогатої худоби у ключових країнах-виробниках був обмежений.
Якщо подивитися на країни-члени ЄС, то найбільше падіння виробництва спостерігалося в Італії (-23%), за нею йдуть ключові виробники Франція, Іспанія, Ірландія та Польща. Єдиними основними виробниками, які побачили зростання, були Німеччина та Нідерланди. Однак у Німеччині це зростання суперечить загальній довгостроковій тенденції зниження виробництва.
Загалом загальний забій дорослої худоби (бички, бики, телиці та корови) становив 8,1 млн голів, що на 3,6% менше, ніж за той же період рік тому. При цьому загальний забій корів склав трохи менше 3 мільйонів голів, що на 3,7% менше, ніж минулого року.
У кількох країнах, зокрема у Франції, Польщі та Іспанії, спостерігається помітне зниження рівня забою корів. Виробництво корів у Франції в даний час знаходиться на найнижчому рівні принаймні за останні п’ять років, що, ймовірно, сприяє збереженню високих французьких цін на ринку ЄС. Забій худоби у Польщі також історично низький. І навпаки, забій корів в Іспанії останніми роками виріс і, хоч і нижчий за рекордний рівень минулого року, у 2023 році залишається історично високим. Забій корів у Німеччині залишався відносно стабільним у річному обчисленні після кількох років зниження.
Тим часом забій корів у Голландії досить сильно зріс порівняно з минулим роком (+13%) і залишиться на тому ж рівні, що й у 2021 році.
З погляду ринкового балансу, беручи до уваги скорочення виробництва та торгівлі, показано, що запаси, доступні для споживання, є нижчими по всьому блоку. Інфляція цін впливає на споживання яловичини в ЄС, як і у Великій Британії, при цьому дані про споживання та роздрібну торгівлю з ключових країн ЄС вказують на падіння попиту.
За повідомленням FranceAgriMer, внутрішнє споживання яловичини у Франції у першій половині 2023 року впало на 2,5% у річному вирахуванні, а середні ціни зросли на 9,1%. Аналітики AMI повідомляють, що закупівлі яловичини в Німеччині домогосподарствами з січня до липня (включно) знизилися на 6,2% у річному обчисленні, а середня ціна зросла на 6,9%. Споживання м’яса в Німеччині вже деякий час знижується, але в даний час значне зростання цін, ймовірно, посилює цю тенденцію. Закупівлі італійської яловичини впали на 4% у річному обчисленні в першій половині 2023 року, до рівня, який також нижчий за показники попередніх двох років (ISMEA Mercati). MAPA повідомляє, що споживання яловичини в Іспанії також знижується.
Ціни на велику рогату худобу в ЄС з березня в цілому знижувалися. Проте в останні тижні ціни на велику рогату худобу в низці країн продемонстрували висхідний рух. Ціни на молодих бичків та корів в Ірландії, Франції, Німеччині та Польщі зросли, тоді як вартість молодих бичків також зросла в Іспанії. В інших країнах ціни на велику рогату худобу продовжують залишатися нижчими, наприклад, у Нідерландах та Італії.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом