Жовтневі баланси IGC по зерновим та олійним культурам майже не змінилися
Жовтневі баланси IGC по зерновим та олійним культурам майже не змінилися у порівнянні з оцінками вересня. Індекс цін на зернові та олійні GOI від IGC також не змінився, і все ще на 11% перевищує торішній показник.
За прогнозом IGC, світове виробництво зерна у 2022/23 МР складе 2,256 млрд т, що стане другим за величиною історичним показником, хоча й поступатиметься на 1% рівню попереднього сезону. Зниження виробництва обумовлене падінням врожаю кукурудзи в Україні, США та ЄС. Водночас, світове виробництво пшениці, вівса та ячменю виросте у порівнянні з минулим роком.
Оцінку світового споживання на тлі різкого скорочення споживання кормів та використання у промисловості знизили на 3 млн т до 2271 млн т, що значно перевищить середній рівень. Прогноз світової торгівлі знизили у порівнянні з попереднім сезоном на 4% до 408 млн т, зокрема кукурудзою – на 8 млн т (переважно для поставок до Азії), сорго – на 3 млн т (для поставок до Китаю), пшениці – на 4 млн т (поставки до Єгипту та Китаю). Кінцеві запаси, що скорочуються 6-й рік поспіль, зменшаться на 3 млн т до 584 млн т.
Прогноз світового виробництва сої у 2022/23 МР у порівнянні зі звітом вересня знизили до 386 млн т, що на 9% перевищить показник попереднього сезону, оскільки підвищення прогнозу врожаю для Бразилії не компенсує його зменшення для США та Індії. Оцінку початкових запасів підвищили на 1 млн т до 54 млн т (46 млн т торік), прогноз світового імпорту – на 1 млн т до 166 млн т (+7% за рік), а світової торгівлі – на 10 млн т, проте вона все одно поступатиметься рекордному показнику 2019/20 МР.
Оцінку світового виробництва рису у 2022/23 МР знизили на 3 млн т до 505 млн т (-2% за рік), насамперед, внаслідок зменшення виробництва в Індії. Прогноз запасів знизили ще на 4 млн т до 169 млн т, що на 9 млн т поступатиметься торішньому показнику. Оцінку світової торгівлі майже не змінили у порівнянні з вересневим звітом, залишивши на рівні 49 млн т (-5% за рік).
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом