Жнива можуть обійтися дорожче через зростання акцизів на пальне
Кабінет Міністрів пропонує підвищити податки на пальне впродовж кількох років, а розпочатися цей процес має вже 1 липня.
Уряд розробив спеціальний законопроєкт, яким пропонує внести зміни до Податкового кодексу — збільшити ставки акцизного податку на пальне, пише Lb.ua.
Підвищити акцизи пропонують на всі види пального: бензин, дизель й автомобільний газ. Процес розтягнеться на 4 роки — розпочнеться улітку, а завершиться до кінця 2027 року. Перший етап стартує 1 липня, далі цифри переглядатимуть щороку з 1 січня. У підсумку податок на бензин зросте в понад 1,5 раза, солярки — більш ніж удвічі. А найдужче збільшення акцизу може чекати на автомобільний газ — уп’ятеро.
«Акциз підвищуватиметься поступово. Тобто з 1 липня можна очікувати збільшення ціни на пальне приблизно на гривню на всі його види. Якщо ж говорити про сумарне підвищення за весь період, то ціна на бензин збільшиться приблизно на 7 грн/л, а дизельне пальне — на 9 грн. Але тут можна говорити лише про збільшення податкової частки в ціні», — вважає директор Консалтингової групи А95 Сергій Куюн.
Підвищення акцизів не оминути, переконують в уряді й називають головну причину: податкові збори в Україні намагаються зрівняти з європейськими. І це не забаганка, а реальна вимога для вступу України до ЄС.
Зазначається, що якщо Верховна Рада проголосує за пропозицію уряду, то перший етап підвищення цін на пальне припаде саме на початок жнив. І це матиме наслідки для аграріїв, які не можуть зробити запас. Адже, зокрема, склади пального можуть стати ціллю для російських ударів.
«Коли влітку 2023 року повернули ПДВ й акцизи на пальне, тоді ціни піднялися в межах 6 грн. Зараз ми очікуємо, що така ініціатива може обернутися зростанням десь до 5%. Липень — це активна фаза збиральної кампанії. Аграрії закуповують запаси пального під час роботи. Відповідно, якщо підвищать акциз, то це будуть додаткові витрати, й цю ціну доведеться закласти в товар», — розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом