Зерновий коридор може функціонувати і без Росії, – посол України в Туреччині Боднар
Росія є “надмірною ланкою” в ланцюгу постачання зерна з України на міжнародні ринки.
Про це сказав Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Василь Боднар у коментарі Укрінформу за підсумками конференції “Перспективи “зернового коридору” – українське бачення”.
“Нам зараз важливо переконати міжнародних партнерів у необхідності страхування цих суден (що йдуть альтернативними морськими шляхами – ред.), необхідності замовлення більше зерна з України і таким чином створити додатковий тиск на Росію з тим, щоб вона не блокувала застосування самого коридору, як було узгоджено. Якщо ні, то вивезення зерна відбуватиметься без неї. Насправді Росія в цьому випадку надмірна ланка, яка не потрібна в нашому ланцюгу постачань зерна на міжнародні ринки”, – сказав дипломат.
Він зауважив, що переговори щодо забезпечення функціонування коридору з вивезення зерна успішно тривають.
“Наразі він (коридор – ред.) функціонує через територіальні води Румунії, Болгарії та Туреччини. Ми сподіваємося, що кількість кораблів буде зростати”, – сказав Боднар.
Посол наголосив, що проведення конференції в Анкарі є елементом політики щодо просування Формули миру Президента України, пункт 2 якої стосується глобальної продовольчої безпеки.
“Турецька сторона має найбільший досвід у реалізації медіаторських послуг, і “зерновий коридор”, який функціонував, у цьому в т.ч. була заслуга турецької сторони. Але в даному випадку країна-агресорка не проявляє конструктивності, має свої цілі, найімовірніше – бажання замінити наше зерно своїм і підважити взагалі функціонування “зернового коридору” для того, щоб не дати Україні нормально функціонувати”, – наголосив Боднар.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом