Зернова угода довела свою життєздатність, наразі стоїть питання її продовження – посол України
Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ у вівторок, 24 січня.
“Зараз стоїть питання про продовження цієї (зернової – ред.) ініціативи, оскільки залишилося менше ніж 60 днів до її завершення, і це зараз одне з актуальних питань… Свою життєздатність ця ініціатива підтвердила”, – сказав Боднар.
У цьому контексті він нагадав, що в розвиток цієї угоди Президент Володимир Зеленський започаткував ініціативу Grain From Ukraine, а в результаті взаємодії з турецькою стороною багато українського зерна переробляється в Туреччині і потім надходить на ринки тих країн, які потребують зернових продуктів.
Дипломат зауважив, що зерновим коридором транспортується не той обсяг продукції, який би ми хотіли, оскільки представники країни-агресора у Спільному контрольному центрі постійно намагаються загальмувати процес перевірок суден.
“Звичайно, ми могли б робити значно більше, але на сьогодні це ефективний процес, і це єдиний шлях постачання у великих обсягах зерна, яке ми вирощуємо”, – констатував посол України.
Він зазначив, що робота зернового коридору є одним з пріоритетів взаємодії України і Туреччини.
“Я переконаний, що це стане одним з елементів реалізації Формули миру Президента Зеленського, одним з ключових елементів якої є питання продовольчої безпеки у світі. Я вірю, що Туреччина також відіграє свою ключову роль”, – спрогнозував Боднар.
Як повідомлялося, за результатами чотиристоронніх переговорів, організованих Туреччиною, Угоду про Чорноморський зерновий коридор було продовжено на 120 днів з 19 листопада 2022 року відповідно до рішення, прийнятого Туреччиною, ООН, рф та Україною.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом