Земельний банк: до ФДМУ передали 104 тис. га для старту проєкту
Фонд державного майна України оголошує про завершення підготовки до запуску проєкту «Земельний банк».
Кабінет Міністрів України передав 2764 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 104 тис. га у користування ДП «Фонд аграрних інвестицій», говориться у повідомленні ФДМУ.
Наступний крок — корпоратизація Фонду аграрних інвестицій та старт перших онлайн-аукціонів з оренди.
«Земельний банк» покликаний створити прозорий та ефективний ринок оренди державних сільгоспземель. Команда фонду розробила концепцію проєкту, нормативну базу та сформувала пул інвестиційно привабливих земельних ділянок. Завдяки рішенню уряду ФДМУ готовий розпочати фінальну стадію — корпоратизацію та проведення перших земельних торгів», — зазначив голова ФДМУ Віталій Коваль.
Після перетворення ДП «Фонд аграрних інвестицій» у товариство з обмеженою відповідальністю зі 100% державною часткою, новостворена компанія зможе виконувати функції оператора земельних торгів.
Проєкт «Земельний банк» відкриє для аграріїв можливість орендувати державні землі на прозорих та конкурентних засадах через онлайн-аукціони на платформі «Прозорро.Продажі». Аукціони стартують вже на початку липня 2024 року.
Переможці аукціонів матимуть можливість укласти договори оренди державних земель строком до 14 років для однорічних насаджень або до 25 років для багаторічних. Стартова ціна лотів становитиме 12% від нормативної грошової оцінки землі.
ФДМУ розраховує, що відкриття ринку оренди держземель через «Земельний банк» вже на першому етапі принесе до бюджету додатково 1 млрд грн, а за залучення всіх земель ця сума може зрости до понад 8 млрд грн.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом