Земельна реформа стимулювала розвиток садівництва та відродження систем зрошення
Ринок землі стимулював розвиток садівництва та сприяв відродженню систем зрошення в Україні. Оскільки люди отримали змогу впроваджувати довгострокові проєкти на власній, а не орендованій землі.
Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час пресконференції «Земельна реформа: друга річниця», що відбулася в Києві.
«Земельна реформа повинна бути комплексною. Це синергія з іншими реформами та програмами Уряду», – зазначив заступник Міністра.
За його словами, в 2022 році Уряд запустив грантову програму єРобота, яка включає надання підприємцям підтримки для створення нових теплиць і садів. За рік роботи грантової програми різко зросла кількість гектарів, які використовують чи планують використати під сади.
«До початку земельної реформи в середньому в рік реєструвалося до 1 тис. га нових садів. За цей рік вже зареєстровано 2,5 тис. га. До реформи набагато менше фермерів зважувалися вкладати інвестиції в багаторічні насадження на орендованій землі, тому що відчували себе незахищеним. Але тепер українці можуть отримати у власність земельну ділянку, щоб створити інвестиційний проєкт, такий як сад», – зазначає Денис Башлик.
Також, за його словами, право власності на землю має позитивний ефект і для зрошування полів. Він нагадав, що в результаті реформи гідромеліорації, яка розпочалася в 2021 році, українці можуть створювати організації водокористувачів і розпоряджатися меліоративними системами на своїх земельних ділянках. Відтак, зі старту реформи вже зареєстровано 21 організація водокористувачів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом