Зеленський та Гутерріш назвали «критично необхідним» продовження зернової угоди
Президент України Володимир Зеленський та Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш висловилися за продовження Чорноморської зернової ініціативи після 18 березня, коли термін попередньої домовленості добігає кінця.
«Продовження Чорноморської зернової ініціативи після 18 березня критично необхідне для всього світу», — заявив Зеленський на зустрічі з Гутеррішем. «Я хотів би наголосити на надзвичайній важливості продовження Чорноморської зернової ініціативи», — сказав, своєю чергою, генсек ООН.
Він додав, що завдяки Чорноморській зерновій ініціативі вдалося знизити ціни на продовольство в світі та забезпечити підтримку країнам, які розвиваються. Індекс продовольчих цін зменшився на 20%.
Нагадаємо, зернова угода була підписана в липні 2022 року в Туреччині і частково розблокувала морський експорт українського зерна. Чорноморська зернова ініціатива оформлена як угода між Україною, Туреччиною і ООН і дзеркальна угода з Росією. Йдеться про експорт з українських портів Одеси, Чорноморська та Южного: торгові кораблі проходять спеціально створеними та розмінованими коридорами, при цьому вони зобов’язані заходити в Туреччину для огляду.
17 листопада 2022 року зернову угоду продовжили на чотири місяці. Тому термін її дії завершиться 18 березня цього року, якщо дію угоди не буде знову подовжено.
1 березня Росія заявила, що погодиться на продовження Чорноморської зернової угоди лише в тому випадку, якщо будуть враховані інтереси її власних сільгоспвиробників. Москва стверджує, що санкції, які впливають на її платіжні, логістичні та страхові галузі, нібито є «перешкодою» для можливості РФ експортувати власне зерно й добрива.
Зі свого боку, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що Анкара наполегливо працює над продовженням термінів дії угоди. Агентство Reuters повідомляло з посиланням на джерело в українському уряді, що Україна також веде онлайн-переговори з партнерами (Туреччиною і ООН) щодо продовження Чорноморської зернової ініціативи.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом