Збір соняшнику в рф може знизитися на 8,4%
У поточному році росія скоротить збирання врожаю соняшника на 8,4% до 15,8 мільйона тонн порівняно з 17,25 мільйона тонн у 2023 році, прогнозує генеральний директор компанії «ПроЗерно» Володимир Петриченко. За його словами, зниження виробництва буде викликане зменшенням посівних площ та погіршенням урожайності через несприятливі погодні умови.
Площа посіву соняшника в поточному році становить 9,7 мільйона гектарів порівняно з майже 9,9 мільйона гектарів у 2023 році.
Також Володимир Петриченко припускає, що виробництво сої в поточному році може збільшитися до 7,2 мільйона тонн з 6,824 мільйона тонн минулого року. Площі під цією культурою зросли до 4,23 мільйона гектарів з 3,7 мільйона гектарів у 2023 році. Проте очікується, що врожайність сої буде нижчою.
Збільшення посівних площ, навіть за незначного зниження врожайності, дозволить збільшити збирання ріпаку до 4,3 мільйона тонн порівняно з 4,203 мільйона тонн роком раніше. Площі під ріпаком зросли до 2,3 мільйона гектарів з 2,1 мільйона гектарів відповідно.
Згідно з прогнозами, цього року також збільшиться врожай олійного льону (льон-кудряш), він може досягти 1,27 мільйона тонн порівняно з 1,153 мільйона тонн у 2023 році. Це відбудеться за рахунок розширення посівних площ до 1,51 мільйона гектарів та підвищення врожайності. При цьому Петриченко зазначив, що ці прогнози поки що є приблизними, оскільки дані про посіви уточнюватимуть.
За словами Михайла Мальцева, виконавчого директора Масложирової спілки росії, прогноз загального обсягу врожаю олійних становить понад 29 мільйонів тонн. Погодні умови кінця квітня-травня вже внесли свої корективи, з урахуванням пересіву замість загиблих зернових соняшником та соєю врожай по насінню очікується приблизно на рівні минулого року, а по ріпаку, сої та олійному льону надбавка всього порівняно з минулим сезоном становитиме близько 0,6 млн. тонн.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом