Збільшення використання біодизелю піднімає споживання рослинних олій
Оскільки два найбільші покупці рослинної олії – Індія та Китай – добре забезпечені, попит у країнах призначення в даний час ведмежий, але спостерігачі за ринком сподіваються, що світове споживання рослинної олії в кінцевому підсумку зросте протягом року, частково завдяки зростанню цін на біодизельне паливо, в якому як сировину використовується олія.
“За чотирма основними рослинними оліями – пальмовою, соєвою, соняшниковою та рапсовою – ми вважаємо, що в 2022-23 роках споживання може збільшитися на 20 млн тонн, головним чином через збільшення промислового використання на 7 млн тонн”, – сказав Меда S&P Global.
На 2021-22 роки Зовнішньоекономічна служба США встановила світове споживання рослинної олії на рівні 203,9 млн. тонн, і очікується, що в 2022-23 роках вона зросте до 212,9 млн. тонн.
Великі виробники біодизельного палива та рослинних олій, такі як Індонезія та Бразилія, в даний час спільно з іншими країнами збільшують частку біодизельного палива, яке змішується з газойлем.
Дія мандата Індонезії на 35% змішування почалася в лютому, і ринки очікують, що цей мандат дозволить поглинути додаткові 2 млн тонн пальмової олії при обсягу виробництва близько 47 млн тонн цього року.
За оцінками Міністерства сільського господарства Індонезії та Індонезійської ради з пальмової олії або GAPKI, для виробництва біодизельного палива в країні було використано 9,6 млн. тонн пальмового масла – порівняно приблизно з 7,36 млн. тонн у 2020 році, коли нормативне співвідношення було встановлено на рівні 30%.
Тим часом Бразилія планує збільшити виробництво біодизельного палива на заправці щонайменше до 13% у березні з нинішніх 10%. Раніше очікувалося, що Бразилія введе 15% біодизельну суміш на заправці в 2023 році.
Щодо цін, то ф’ючерсний контракт на пальмову олію, за яким уважно стежать на товарній біржі Малайзії, може торгуватися в діапазоні від 4 400 до 4800 рінггіт за тонну (983,02 – 1072,39 долара США) наступного місяця, повідомив Бірен Вакіл. з Paradigm Commodity Advisors S&P Global за умови попиту Китаю.
Ф’ючерси на сиру пальмову олію досягли 4-місячного максимуму 3 березня на біржі деривативів Малайзії у Бурсі.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом