Збільшення інтенсивності дощів в Бразилії та Аргентині прискорює сівбу та опускає ціни
Сильні дощі в Бразилії, Аргентині та США покращили перспективи майбутнього урожаю, що посилило тиск на ціни на тлі низького попиту на старий урожай.
За даними біржі Буенос-Айресу (BAGE), потужні дощі, які пройшли в основних аграрних регіонах Аргентини, покращили потенціал урожаю сої, кукурудзи та соняшника. На 23 жовтня кукурудзою засіяно 22% від запланованих 7,3 млн га, соняшником – 32,3% від запланованих 1,95 млн га, а також почалася сівба сої. Наступного тижня в країні пройдуть потужні зливи, які знизять наслідки посухи останніх місяців, прискорять розвиток посівів та поповнять запаси вологи напередодні сівби сої.
На півдні Бразилії надмірні дощі перешкоджають збиранню пшениці та розвитку посівів кукурудзи, але в центральних районах зберігається суха погода (особливо у штаті Мату-Гросу) з меншою за норму кількістю опадів, яка затримує сівбу сої та кукурудзи. Наступного тижня там пройдуть лише розсіяні дощі.
На Середньому Заході та Рівнинах США минулого тижня пройшли зливи та грози, які покращили стан посівів озимої пшениці. Проте зниження температур може зупинити розвиток посівів. Темпи збирання сої та кукурудзи перевищують торішні, і дощі суттєво не затримали роботу. Наступного тижня очікується потепління, яке на тлі відсутності опадів прискорить збирання та розвиток посівів.
В Європі протягом тижня йшли періодичні зливи, які триватимуть ще 5-7 днів. Вони сприяли розвитку посівів озимини, хоча й уповільнили збирання урожаю. Вищі за норму температури, особливо на сході регіону, прискорюють розвиток рослин.
В Україні пройшли опади, але кількість їх була недостатньою, особливо у південних областях. Наступного тижня температури перевищуватимуть норму, що на тлі відсутності опадів дозволить завершити сівбу озимини та збирання кукурудзи.
В рф 80% території вкрито снігом, але на півдні пройшли розсіяні дощі, які на тлі вищих за норму температур покращать стан посівів.
На південний схід та узбережжя Австралії минулого тижня холодний фронт приніс зливи, але внутрішні регіони залишаються без опадів. Погодні умови не сприяють наповненню пшениці та каноли. Наступного тижня суттєвих опадів не очікується, тому прогнози урожаю залишаються низькими.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом