Зберігання зернових на елеваторах подорожчало
Наразі на елеватори фермери везуть ранні зернові — пшеницю та ячмінь. Водночас якість зернових не дуже хороша. Про це йдеться у блозі «Воїнське ХПП TESSLAGROUP: Головне сподівання сезону — наявність енергоносіїв та відсутність пресу від держави» на Elevatorist.com.
«Якість пшениці цього року по всій Україні не дуже хороша, багато фуражної, у відсотках десь 50 на 50. Але продовольча пшениця іде третім класом, на межі з фуражем. Пшениця суха, з білком 11,1%. Є трохи фузаріозу, на ранній стадії, це після останніх дощів. Черепашки немає, тут все добре, мабуть, встигли своєчасно обприскати», — розповіла Світлана Замета, начальник лабораторії елеватора «Воїнське ХПП» компанії TESSLAGROUP.
Поточного сезону на оборотність елеватора на «Воїнському ХПП» не розраховують через ситуації з експортом зернових. Розраховують на надання послуг фермерам — очищення, сушку, зберігання, відвантаження збіжжя. Самі послуги цього МР стали дорожчими.
«Ціни на зберігання піднялися. Подорожчала електрика та газ, тож тарифи підвищилися. Відповідно у нас здорожчали всі послуги, адже ми залежимо від цін на енергоносії», — зауважив начальник механізованого зерносховища ТОВ «Воїнське ХПП» Олексій Фролов.
За його словами, потік зерна, що йде на елеватор, цього року менший, ніж раніше. В районі залишається багато замінованих площ, деякі господарства навіть не сіялися.
«Економіка базується на обороті зерна через елеватор, чим більше зерна, тим краще економіка. Минулий сезон 22/23 ми фактично зберігали, доробляли, відгружали те що залишилось від сезону 21/22, тому відповідно результат незадовільний. Надходження зерна врожаю 22/23 майже не було. На сезон 23/24 теж особливих сподівання немає, тому що ми залежимо від сільгоспвиробництва в регіоні, а воно дуже постраждало в результаті бойових дій. Тож фактично елеватор в Савинцях спонсорується коштом інших підприємств Групи»,— прокоментував ситуацію засновник, співвласник та генеральний директор TESSLAGROUP Ігор Шевченко.
Також, за його словами, головною допомогою для всього українського бізнесу і для таких зруйнованих підприємств, було б зменшення тиску всіх контролюючих органів включаючи ДПС, ДСНС, та інших.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом