Завершення посіву ріпаку в Канаді при сприятливих умовах прискорило падіння котирувань на ріпак на біржах та в Україні
Незважаючи на прохолодну і дощову погоду в Канаді, станом на 10 червня фермери майже завершили посів ріпаку, що одразу призвело до різкого падіння цін на біржі, оскільки все ще залишаються великі запаси непроданого старого врожаю, а перспективи нового врожаю залишаються оптимістичними.
На біржі в Вінніпезі у п’ятницю липневі ф’ючерси на ріпак впали на 3,6% до 605 CAD/т або 440 $/т, показавши зниження на 10% за місяць до тримісячного мінімуму, а листопадові – на 2,5% до 624,6 CAD/т або 455 $/т (-9% за місяць). Фонди почали переводити свої позиції на листопадовий контракт, оскільки попит на ріпак падає на фоні наближення збору врожаю в ЄС і зниження цін на ріпакове та соєве масло.
Посів сої в США майже завершений, а стан посівів сої оцінюється на рівні 70% як добрі та відмінні проти 54% минулого року, що стало причиною зниження листопадового ф’ючерса на сою в Чикаго вчора на 1,8% і посилює тиск на котирування ріпаку.
На біржі MATIF в Парижі серпневі ф’ючерси на ріпак вчора впали на 2,4% до 457 €/т або 490 $/т (-2,6% за тиждень, -4,8% за місяць), слідуючи за зниженням котирувань на ріпак.
З початку 2023/24 МР станом на 9 червня ЄС імпортував 5,2 млн т ріпаку, що на 27% менше за відповідний показник 2022/23 МР, але спостерігається невелике зростання поставок з Канади.
В Україні стартував збір ранніх зернових, і ріпак почнуть збирати в кінці червня, але прогнози врожайності залишаються значно нижчими за минулорічні. Експерти MARS у червневому звіті прогнозують врожай ріпаку в Україні на рівні майже 4 млн тонн, що на 12% менше, ніж минулого року, але на 16% більше в порівнянні із середнім рівнем за 5 років. Площа оцінюється в 1,5 млн га, що на 16% більше, ніж у середньому за 5 років.
Експортні ціни на ріпак нового врожаю знизилися за тиждень на 10-15 $/т до 400-420 $/т або 17500-18500 грн/т з доставкою в порти Чорного моря, але більш високі форвардні ціни ще кілька тижнів тому будуть стримувати продажі з боку фермерів. Ціни на ріпак з доставкою до країн ЄС пропонуються на рівні 460-465 €/т, але з поставкою в жовтні-листопаді, тому українські фермери не поспішають контрактувати обсяги.
Дощі в основних регіонах вирощування ріпаку в Канаді та Австралії покращують перспективи врожаю і будуть суттєво тиснути на котирування в найближчі тижні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом