Запаси пшениці у Великій Британії зростають, а експорт падає
Згідно з звітом, опублікованим 25 січня Радою з розвитку сільського господарства та садівництва (AHDB), кінцеві запаси пшениці в Сполученому Королівстві, за прогнозами, зростуть на 30% порівняно з попереднім роком через відсутність конкурентоспроможності експорту.
У своїх перших оцінках експорту та кінцевих запасів на сезон 2023–2024 років AHDB наголосив на «незвичній ситуації з великими запасами на кінець сезону, незважаючи на менший урожай». Кінцеві запаси пшениці цього сезону прогнозуються на рівні 2,552 млн тонн порівняно з 1,953 млн тонн наприкінці 2022-2023 років.
В AHDB заявили, що загальна наявність пшениці вища за попередню оцінку в листопаді через збільшення імпорту, який наразі оцінюється на рівні 1,725 мільйона в 2023-2024 роках, що на 300 000 тонн більше, ніж у листопадовій оцінці.
“Очікується, що більшу частину імпорту цього сезону складе продовольча пшениця з високим вмістом білка через брак високоякісної пшениці, доступної всередині країни”, – сказали в AHDB. «Сумніви щодо врожаю 2024 року через дощову осінь також є фактором».
Прогнозується, що внутрішнє споживання пшениці зростатиме у річному обчисленні, хоча й менше, ніж прогнозувалося раніше, йдеться у звіті.
«Це пов’язано з тим, що фактичні дані за останні місяці виявилися нижчими за прогнозовані, а також з деякою обережністю на частину сезону, що залишилася, щодо поточних нижчих цін на етанол», — заявили в AHDB.
Щодо експорту, AHDB заявив, що нинішні цінові відносини на європейських (і світових ринках) серйозно обмежують експортний потенціал британської пшениці цього сезону. Цього сезону (липень-листопад) Великобританія експортувала лише 127 000 тонн пшениці, що на 71% менше, ніж за той же період у 2022-2023 роках. AHDB прогнозує, що експорт у 2023–2024 роках становитиме лише 275 000 тонн, що є найнижчим показником із 2020–2021 років (209 000).
“Обмежений експорт означає, що запаси на виніс, за прогнозами, зростатимуть рік у рік”, – заявили в AHDB.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом