Процес заморожування відрізняється, наприклад, від вишні. Це все відбувається у холодному цеху з мінусовою температурою, де здійснюється повне очищення вже замороженої ягоди від плодоніжок чи листочків. Смородина інспектується та проходить оптичне сортування, де відокремлюються недозрілі ягоди. Далі фасується у транспортну упаковку, маркується та відправляється на зберігання.
Заморожена смородина стає популярною серед українців
Основну частину готової продукції зі смородини український виробник замороженої продукції Tevitta реалізовує на внутрішньому ринку, оскільки дана ягода користується попитом серед українців. Минулого року незначна частина була відправлена на експорт.
«Ми вже тиждень як розпочали прийом та переробку ягоди смородини. Сезон залежить від того, як швидко ягода дозріває, до нас надходять зараз більш ранньостиглі сорти, попередньо — сезон триватиме до кінця липня», — про це в межах проєкту «Академія Ягідництва» розповіла начальник відділу стандартизації та якості заводу бренду Tevitta Валентина Гуліна.
Відзначається, що найбільше смородину вирощують у Рівненській, Волинській, Тернопільській та Хмельницькій областях.
Валентина Гуліна зауважує, що прийом ягоди на завод відбувається у пластмасових ящиках, до 7 кг в одному: «Ми не прив’язуємось до розміру ягоди, приймаємо всі. Вже у готовому продукті ділимо ягоду на сорти, ми випускаємо А класу».
Комахи чи захворювання у ягоді не допускаються. Вона має бути чистою, однорідною. Відсоток недозрілої не має перевищувати 5-7%, зеленої — до 3%, підсушеної — 2-3%.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом