Закупівельні ціни на сою знизилися до 16500 грн/т
В Україні ціни на сою активно знижуються протягом останнього місяця. Якщо станом на кінець січня переробники закуповували сою за ціною понад 18 000 грн/т, то на кінець січня цінники не перевищують 16500 грн/т. Здешевлення української сої відбувається внаслідок падіння світових цін на олійну. Про це йшлося 27 лютого під час аналітичного брифінгу сільгоспкооперативу ПУСК, створеного в рамках ВАР.
“В лютому Україна експортувала 290 тис. тонн із законтрактованого обсягу в 300 тис. тонн. Трейдерам складно реалізовувати українську сою на експорт через її високу ціну. Наші ключові ринки, на які традиційно припадає 50-60% експорту, це Туреччина та Єгипет. Але зараз ціни на цих ринках на українську сою знаходяться на рівні з бразильським аналогом. Зазвичай, українська соя на $10-15 на тонні дешевше бразильської. Тож ціни на українську сою продовжать рухатися вниз. Світові ціни на олійну падають, чому сприяють рекордний врожай в Бразилії, прогнози високого врожаю в Аргентині, великі запаси сої в США”, – розповідають у ПУСК.
Якщо зараз на базисі DAP Польща-Румунія умовні ціни на сою $420 за тонну, то до кінця березня вони можуть знизитися до $390 за тонну. Переробники знизили закупівельні ціни до діапазону 16500-16800 грн/т, до кінця березня падіння цін може сягнути 16 000 грн/т.
“Ще одним чинником, який підтримує зниження цін на українську олійну, є падіння цін на соєвий шрот в ЄС. До того ж раніше основним імпортером була Польща, але зараз ця країна не кращий торгівельний партнер”, – додають у ПУСК.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом