Закупівельні ціни на молоко стабілізувались
Закупівельні ціни на молоко-сировину екстра і вищого ґатунку станом на 5 липня не змінилися порівняно з червнем, подешевшав лише перший ґатунок.
Про це говориться у повідомленні Асоціації виробників молока.
«Ціни стабілізувалися, оскільки виробництво молока-сировини в Україні і його переробка досягли балансу. На скорочення виробництва молока вплинули обмежений попит на молочні продукти на внутрішньому і експортному ринках, а також сезонний фактор», — повідомляє аналітик асоціації Георгій Кухалейшвілі.
Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку склала 11,55 грн/кг без ПДВ. Діапазон цін на цей ґатунок у господарствах варіюється від 10,50 до 12,20 грн/кг без ПДВ і залишився на тому ж рівні, що і в першій половині червня.
Вищий ґатунок у середньому коштує 11,55 грн/кг без ПДВ. Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 10,00 до 12,00 грн/кг без ПДВ. Діапазон цін не змінився з першої половини червня.
Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 11,07 грн/кг без ПДВ і знизилась на 6 коп. за останній місяць. Мінімальна ціна в господарствах складала 9,50 грн/кг і залишилася на тому ж рівні, що і на початку червня. Максимальна ціна на перший ґатунок склала 10,40 грн/кг, що на 1,03 грн менше, ніж місяць тому.
Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 11,39 грн/кг без ПДВ і опустилася на 2 коп. Порівняно з цінами у другій половині червня вартість молока трьох ґатунків не змінилася.
Георгій Кухалейшвілі припускає, що ціни на сировину в Україні стабілізувалися під впливом певного скорочення обсягів надоїв улітку. Ймовірно, на це вплинув сезонний фактор, оскільки пік сезону великого молока в Європі вже пройшов, а підвищення температур повітря і спека впливають на скорочення продуктивності корів. Поточні обсяги надоїв повною мірою задовольняють потреби українських переробних підприємств.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом