Заборона Туреччини на імпорт пшениці спровокувала обвал фрахтових ставок з російських портів
Заборона Туреччини на імпорт пшениці, оголошена 6 червня, викликає побоювання щодо пожвавлення чорноморського ринку напередодні нового зернового сезону, повідомляє ASAP Agri.
росія та Україна були основними постачальниками зерна до Туреччини, де на першу припадає близько 70% усього імпорту пшениці в країну. Таким чином, цей вантажний потік також був основним драйвером фрахтового ринку Азовського моря, і припинення цих поставок спровокувало обвал фрахтових ставок з російських портів.
«За чутками, з моменту оголошення заборони фрахт суден типу «море-річка» з Азова в Мармару впав приблизно на 3-5 $/т. Таке падіння фрахтових ставок у регіоні звужує доходи судновласників, які працюють у російських портах, до тих, які вони могли б отримати, працюючи в інших портах Чорного моря», — зазначають аналітики.
Фрахт з басейну Азовського моря останнім часом залишається найпривабливішим для судновласників у Чорному морі. У червні деякі арабські компанії почали переорієнтовувати свої судна з російських портів на тлі значного падіння ставок на чорноморському ринку.
Через крах ринку Азовського моря все більше власників суден, які працюють у регіоні, почали шукати можливості в альтернативних чорноморських портах. Ця тенденція викликає помітний приплив тоннажу 3-6 тис. т на ринок Чорного моря, таким чином затьмарюючи будь-яке значне підвищення фрахтових ставок у сегменті костерів з початком нового сезону.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом