Заборона на імпорт у ЄС з росії та білорусі грає на користь підвищення цін на ріпак
Зазвичай експортні ціни на ріпак корелюють з європейською біржею. Так відбувалось і цього сезону — в окремі періоди на ціни тиснули більш фундаментальні чинники.
Про це в інтерв`ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла аналітик олійного ринку компанії «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.
«Саме таким основним чинником є прогнози врожаю головних світових виробників ріпаку. Світовий баланс ріпаку нового сезону є більш напруженим. Згідно з останнім звітом USDA, очікується зниження світового виробництва ріпаку майже на 2%. Серед провідних країн, де прогнозується зменшення збору, — ЄС (–6% до 2023/24 МР), Австралія (майже 4%) та Україна (–22%). Саме з Австралією Україна конкурує на ринку ЄС, що буде виступати чинником підтримання цін. На користь підвищення цін також грає заборона на імпорт у ЄС з росії та білорусі», – зауважила аналітик.
За її словами, наразі світовим ціноутворювальним чинником виступає найбільший виробник ріпаку у світі — Канада, де очікується приріст урожаю на 4%, а також оперативні новини щодо погодних умов, стану посівів тощо.
«Традиційно початок масового збирання врожаю може скорегувати ціни вниз», – уточнила Світлана Купрєєва.
Вона також зазначила, що позитивним індикатором відновлення українського ринку є відновлення з початку 2024 року форвардних програм експорту ріпаку.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом