За результатами відрощування озимих на Львівщині загибелі рослин немає
Період з 25 до 31 січня на Львівщині характеризувався підвищеним температурним режимом і випаданням значних опадів. Середньодобові температури повітря були в межах -0,1…3,4 °С і на 4,2…7,7 °С перевищували кліматичний показник (-4,3 °С). Максимальна температура повітря дорівнювала 4,8 °С (25.01), мінімальна ‒ -2,8 °С, мінімальна на глибині залягання вузла кущіння ‒ -1°С (30.01). Кількість опадів за третю декаду січня – 16,7 мм (119% декадної норми).
Про це інформують в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН.
Сніговий покрив на полях з озиминою повністю зійшов 26.01. Промерзання ґрунту на глибину 3‒4 см відзначали в нічні та ранкові години доби.
Першу половину зими озимі зернові культури пройшли успішно. 25.01 відібрано рослини пшениці озимої сорту Естафета миронівська за сівби 2.10 (сівозміна відділу технологій у рослинництві) для відрощування, яке проводили меристематичним методом протягом 24 год за температури 22 °С. Життєздатними вважають рослини, в яких внаслідок приросту меристеми з’явилися паростки довжиною понад 0,3 см. До числа ослаблених належать рослини з приростом менше ніж 0,3 см, загиблі відростання не дають.
За результатами відрощування проб загибелі рослин немає, всі рослини мають добру життєздатність, приріст меристеми становить 1,7‒3,2 см.
Середня висота рослин ‒ 12,0 см, вона зменшилася порівняно з осіннім обстеженням на 4,3‒4,9 см внаслідок відмирання верхньої частини листків через дуже низькі температури на поверхні снігу (-24…-20 °С), оскільки рослини не були повністю покриті снігом; кількість вторинних коренів ‒ 3,5 шт./рослину, коефіцієнт кущіння ‒ 2,4.
Спостерігається чергова відлига. Такі температурні стреси виснажують озимі культури й призводять до інших негативних явищ, зокрема сприяють розвитку шкідників та хвороб. Тому й надалі важливим є постійний контроль за станом озимини, особливу увагу слід звернути на посіви ранніх та надто пізніх строків сівби.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом