За підсумками 2020 року найбільш рентабельними стали агропідприємства
Рівень рентабельності діяльності підприємств сільського, лісового та рибного господарства за підсумками 2020 року склав 13,5 % і став найвищим серед усіх видів економічної діяльності в Україні. Про це повідомив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи нещодавно оприлюднені дані Державної служби статистики України щодо підсумків діяльності підприємств за видами економічної діяльності за 2020 рік.
Загалом рентабельність діяльності усіх підприємств України у 2020 році склала 1,1 %. Найвищий після сільського господарства рівень – у сфері фінансової та страхової діяльності – 12,6 %, сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 12,2 %, а також сфері інформації та телекомунікацій – 6,4 %.
Половина видів економічної діяльності були збитковими, у тому числі промисловість (‑1,1 %) та будівництво (‑1,0 %). Найнижчий рівень у підприємств сфери операцій з нерухомим майном (‑16,3 %), тимчасового розміщення й організації харчування (‑12,5 %), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (‑11,9 %), зауважив Юрій Лупенко.
Разом з тим, підкреслив він, результат операційної діяльності підприємств більшості видів економічної діяльності, крім згаданих сфер операцій з нерухомим майном (‑5,4 %), тимчасового розміщення й організації харчування (‑8,9 %), мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (‑9,6 %), був позитивний – рівень рентабельності склав 6,5 %. Найвищим цей показник також був у сільському, лісовому та рибному господарстві – 18,4 %.
У 2019 році, нагадав науковець, рентабельними були усі види економічної діяльності. При цьому сільське господарство (за КВЕД) посідало третє місце за рівнем рентабельності – 15,6 % проти 7,7 % в цілому по економіці.
Таким чином, в умовах загального спаду економіки 2020 року підприємства сільського господарства забезпечили найкращі показники ефективності економічної діяльності, — підсумував Юрій Лупенко.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом