За останні два роки різко погіршилась якість сої, яку аграрії везуть на переробку — учасник ринку
Зараз на ринку з’явилося багато сої невідповідної якості. Вона або зіпсована, або з домішками. Переробники до такої сої ставляться обережно, бо в ній погана якість білка, що дуже впливає на готовий продукт.
Про це в ході агротура «Переробка сої та ріпака», який проходить за підтримки компанії Buhler та «Балк Транс», розповів директор заводу «Фалькон Агро Груп» Павло Жовтоніжко.
«Найголовніша проблема, з якою ми зараз стикаємося, — на складах у товаровиробників зберігається багато сої, яка всередині потемніла. Ми, переробники, називаємо її зіпсованою. Її або погано просушили, або сподівалися на те, що вона трохи полежить, і з нею можна буде щось зробити. І така соя — масове явище на ринку»,— говорить Павло Жовтоніжко.
За його думкою, погіршення якості продукту стало масовим саме під час повномаштабної війни.
«У довоєнний період весь ринок масово розвивався. Впроваджувалися нові технології, активно розвивалося елеваторне будівництво. На елеваторах люди вчилися все правильно зберігати. Розраховували час зберігання — під переробку, під перевалку у портах. Зараз війна сильно вдарила по агросектору, кожен починає економити, де тільки може. Звідси і відповідна якість продукції. Це — перший фактор. А другий, — не весь аграрний сектор України, вміє керувати своїми ресурсами. Плюс впливають погодні умови. Не всі встигають прибирати, не всі мають потужності по сушінню, або ресурси, щоб вчасно перемістити товар з одного місця в інше. Все це впливає на якість продукту»,— говорить директор «Фалькон Агро Груп».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом