За 2020 рік гривня по відношенню до долара впала майже на 20%, – Мінекономіки
Середньомісячний обмінний курс гривні до долара США протягом 2020 року девальвував на 19,3 %
Про це повідомляється в Огляді інфляції, який опубліковано на сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
Як мовиться в публікації, в грудні 2019 року Нацбанку довелося встановити офіційний курс національної валюти – 28,17 гривні за 1 американський долар. Також у Мінекономіки зазначають, що на стимулювання інфляції вплинула монетарна політика НБУ. Зокрема – збільшення грошової пропозиції на 28,7% протягом 2020 року при збереженні облікової ставки на рівні 6% річних.
Знецінення гривні, зауважують у Мінекономіки, продовжує позначатися на цінах, особливо в частині імпортної складової. Імпорт продукції Україні став обходитися дорожче.
При цьому в Мінекономіки в першому кварталі 2021 року не очікують значних змін щодо цін на споживчому ринку. З одного боку, поєднання монетарного та адміністративного чинників з високою собівартістю далі стимулюватиме зростання цін внутрішнього ринку. Втім, з іншого – посилення такого фактору як утримання від значних витрат на тлі пандемії COVID-19 і запровадження локдауну в січні навпаки частково компенсуватиме дію інфляційних чинників. Тому, резюмують у міністерстві, передбачувана динаміка обмінного курсу гривні загалом не спотворюватиме ціноутворення на споживчому ринку.
Як раніше повідомлялося, 30 жовтня 2020 року девальвація гривні склала 20%. Водночас, за прогнозами Міжнародного валютного фонду, гривня в 2021 році може зміцнитися до 28,12 за долар.
Нагадаємо, згідно з даними Державної служби статистики, рівень інфляції в Україні у 2020 році збільшився на 5%, що призвело до подорожчання низки продуктів.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом