За 2 дні з портів Великої Одеси вийшли 9 суден з 390 тис. тонн агропродукції для Африки, Азії та Європи
За 2 дні з портів Великої Одеси в рамках “Зернової ініціативи” вийшли 9 суден з 390 тис. тонн агропродукції для Африки, Азії та Європи.
Серед них балкери ALANDA STAR та SSI PRIVILEGE з 68 тис. тонн пшениці для Єгипту та Індонезії, а також танкер EUROCHAMPION з 45 тис. тонн олії для Індії.
Порти Великої Одеси завантажують понад 860 тис тонн агропродукції на 24 судна. Далі — очікування на інспекцію Спільного Координаційного центру (СКЦ).
Сьогодні в Босфорі очікують інспекції 95 суден, з яких 73 — на захід до портів під завантаження, 22 — вже з українською агропродукцією. Деякі судна очікують у водах Туреччини понад місяць.
«Це є результатом цілеспрямованих дій делегації рф в СКЦ, мета яких — сповільнити процес інспекцій суден. Спочатку вони скоротили кількість інспекційних груп до 3, тепер почали затягувати час самих інспекцій. Представники рф почали перевіряти навіть показники, які не передбачені документами СКЦ і не мають жодного відношення до предмету перевірки (наприклад, чи добре працюють судові агрегати, скільки палива і таке інше).
При такому алгоритмі перевірка одного судна займає від 4 годин. Це непродуктивно і сприяє збільшенню черги. Збільшення черги — це зменшення обсягу експорту агропродукціі з наших портів і мільйонні збитки для вантажовласників через простої», – пояснює Юрий Васьков, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури.
Станом на 25 грудня через це інспекційна група #3 не провела жодної інспекції. В результаті за день відбулось всього 6 інспекцій з 10 запланованих. Для стабільно працюючого «зерновому коридору» потрібно мінімум 12 на день
Наразі по «зерновому коридору» рухаються 3 судна під завантаження 93 тис. тонн агропродукції.
З 1 серпня з портів Великої Одеси вийшли 594 судна, які експортували 15,5 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом