З окупованих територій вкрадено і вивезено рф декілька сот тисяч тонн зерна

Джерело:  SuperAgronom.com

Російські окупанти вивозять зерно з тимчасово окупованих територій в Луганській, Донецькій, Херсонській та Запорізькій областях. Про це заявив Тарас Висоцький, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України, повідомляє сайт Мінагрополітики.

За словами чиновника, для проведення посівних робіт та внутрішнього споживання на територіях, що нині опинились під окупацією, було зосереджено приблизно 1,5 млн т зернових.

«Росіяни використовують тактику початку ХХ ст. з крадіжками зерна й вивезенням його з України. На сьогодні ми маємо підтверджені факти, що декілька сот тисяч тонн зернових було вивезено сумарно з Херсонської,  Запорізької , Луганської та Донецької областей. На цих територіях в фермерських запасах, що формувалися для посівних робіт, а також для переробки (для виготовлення борошна, випікання хліба), зберігалося близько півтора мільйони тонн зернових. За міжнародними цінами це коштує сотні мільйонів доларів. І є великий ризик, що це буде просто вкрадено і вивезено на користь країни-агресора», — зазначив Тарас Висоцький.

Він також наголосив, що стратегічних запасів на окупованих територіях не було. В областях зберігалося зерно, необхідне для споживання на цих територіях до нового врожаю.

Усі факти крадіжки фіксуються, документуються, як докази в міжнародних судах для отримання повної компенсації прямих та суміжних втрат, повернення коштів в українську економіку.

Висоцький наголосив, що Україна має запаси зернових в межах контрольованої території на два роки. Залишки експортуються. Через блокування портів, міністерство знаходить нові логістичні маршрути, зокрема залізничні. Одним з нових маршрутів є через Румунію, порт Константа. Також опрацьовуються коридори через Польщу та порти Прибалтики.

«Альтернативні маршрути українського експорту продовжують розвиватися. Внутрішнього дефіциту наразі немає. Після звільнення територій ми зможемо забезпечити їх продовольством. Чого не можна сказати про міжнародну продовольчу безпеку», — запевнив Тарас Висоцький.

До початку війни Україна входила в топ-5 постачальників зернових і олійних культур, годуючи до 400 млн людей у світі. Зараз росіяни фактично заблокували це постачання. Тому спостерігається істотне зростання цін на міжнародних ринках, дефіцит продовольства.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!