З гектара бавовнику аграрії зможуть отримувати до 1 000 доларів
Українські аграрії довго шукали культуру, на яку б вони хотіли переключитися з зернових. Наприклад, у Бессарабії прибутку від зернових або немає, або він дуже малий. Такою культурою може стати бавовник.
Про це розповів голова Комітету ВР з питань агарної політики Степан Чернявський в інтерв’ю «Українській Службі Інформації».
За його словами, з яких культур доцільно буде переходити на бавовник буде відомо з часом.
«Але, якщо наш аграрій або будь-який інвестор побачить в цьому прибуток, думаю, що проблем з інвестуванням не буде. По-друге, ще є домовленості з західними донорами, грантами, які на цьому етапі готові допомогти. Вони вже розробляють програми для підтримки аграріїв, які вирощуватимуть бавовну в Україні. Допомога буде надаватися фінансова, або насінням. Вже є попередні домовленості, підтримка буде також надаватись у закупівлі комбайнів, техніки, яка буде збирати цей бавовник. Від 50 до 100 тисяч євро може надаватися підприємству. Ще додатково будуть надані кошти для посівів», — зазначив Степан Чернявський.
За попередніми даними, аграрії Одещини зможуть отримувати десь від 700 до 1 000 доларів з гектара бавовнику.
«Бавовник — це культура з практично безвідходним виробництвом. Планується створення великого ланцюга підприємств, які будуть вирощувати бавовну не тільки, як сировину для пороху, а й також як сировину для легкої промисловості та інших галузей, зокрема, для олійного виробництва. За два-три роки наш регіон буде займатися на повну цією культурою», — пояснив Степан Чернявський.
В першу чергу, бавовник вирощуватимуть для оборонного сектору. Сировина для пороху складатиме десь 20% від всього посіву бавовнику.
«Є в нас запит від Міністерства стратегічного розвитку на 10 тисяч тонн, стільки їм потрібно для виробництва пороху. А для того, щоб виростити стільки — потрібно десь 15-25 тисяч гектарів бавовни», — розповів голова комітету.
Все інше — це насіння бавовни — з нього робитиметься технічна та харчова олія. Остання буде йти на їжу, технічна — на будь-які хімічні продукти, це великий асортимент продукції, у який додається така олія.
Також будуть залишки від перероблення насіння в олію, — це шрот, корма для тваринництва.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом