З бізнесом планують обговорити продовження роботи “зернового коридору” без участі РФ – Мінагрополтики
Координаційна рада з питань логістики в сільському господарстві цього тижня обговорить з операторами ринку можливості продовження морського експорту українського продовольства після виходу Росії із “зернової угоди”. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький у програмі “Укрінформ: Вечірній стрім”.
За його словами, Україна готувалася заздалегідь до ймовірного зриву Росією укладених з ООН і Туреччиною домовленостей щодо “зернового коридору”. Адже ще з березня російська сторона в блокувала інспекції суден та робила все, щоб роль та можливості експорту зменшувалися.
“З ринком не раз обговорювалося, що є ризики, що в якийсь момент безпекові умови надані країною-агресором будуть нікчемними або зупинені. Тоді потрібно забезпечити шлях експорту через Чорне море без участі країни-агресора”, – зазначив він.
Висоцький повідомив, що вже зроблено важливі кроки для того, щоб реалізувати такий сценарій.
“У бюджеті передбачено 20 млрд гривень страхового фонду, є прийнятий порядок використання цих коштів, відбулося засідання Координаційної ради з логістики, де зазначили, що цього тижня відбудеться предметна зустріч-обговорення цього питання з усіма охочими операторами ринку”, – пояснив він.
Також заступник міністра наголосив, що наразі говорити, що жодного шансу на збереження морських постачань українського продовольства немає, не можна.
Вихід РФ із зернової угоди: що буде далі?
Зернова угода, яка має на меті забезпечення безпечного проходу суден з українських чорноморських портів для експорту продовольства, була підписана 21 липня 2022 року і з тих пір кілька разів продовжувалася. 17 липня термін її дії сплив і в Кремлі заявили про припинення участі в ініціативі.
Ще до цього кроку РФ заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький розповідав про наявність альтернативного плану продовження експорту агропродукції, якщо Росія вийде з домовленостей. Ішлося про те, щоб розширити пропускну спроможність Дунайського регіону і збільшити можливості з перевалки там. Крім того, триває введення в експлуатацію додаткових пунктів переходу й сухих портів на західному кордоні з Польщею і Румунією.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський уже після заяви Росії про вихід із угоди зазначив, що компанії-власниці кораблів готові й надалі використовувати Чорноморський коридор для постачання зерна, якщо на це будуть згодні Україна й Туреччина.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом