Євросоюз продовжив безмитний режим для України до середини 2024 року
Рада Європейського Союзу вирішила продовжити на рік, до середини 2024 року, безмитний режим для експорту з України. Про це повідомляється на сайті Ради.
- усі тарифи згідно з Розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, які ще не були лібералізовані. Це стосується, зокрема: фруктів і овочів, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарської продукції, що підлягає тарифним квотам;
- антидемпінгові мита;
- застосування загальних правил імпорту щодо імпорту походженням з України.
“Неспровокована та невиправдана загарбницька війна Росії проти України мала руйнівний вплив на економіку країни. Оновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну й одночасно дозволять ЄС при потребі захистити внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів”, – заявив Юган Форсселл, міністр торгівлі Швеції, яка зараз головує в Євросоюзі.
Коментар міністра пов’язаний із рішенням Єврокомісії запровадити часткове ембарго на імпорт українського зерна до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС. Захисні заходи були запроваджені до 5 червня, але можуть бути продовжені.
За інформацією Європейської бізнес асоціації, скасування імпортних мит Євросоюзом минулого року стало одним із трьох найбільш значущих чинників позитивного впливу на український інвестклімат у воєнному 2022 році.
Україна є 15-им найбільшим торговим партнером ЄС, на неї припадає близько 1,2% від загального обсягу торгівлі ЄС.
Євросоюз для України – найбільший торговий партнер.
- У травні 2022 року ЄС на рік скасував мита та квоти на український експорт. Вже в червні в Україні висловили сподівання, що нульові мита на українські товари в Євросоюзі зберігатимуться довше року. У лютому 2023 року Україна попросила ЄС продовжити безмитну торгівлю до кінця 2024 року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом