Європейські ф’ючерси на пшеницю виросли у п’ятницю
Європейські ф’ючерси на пшеницю виросли в п’ятницю на тлі нових даних, які показали, що урожай у Франції постраждав від неодноразових дощів цього літа, повідомили трейдери.
Однак зростання було обмежене низькими експортними цінами, які пропонують чорноморські експортери, особливо на російську пшеницю, у поєднанні з позитивними новинами про врожаї в Росії та Україні.
Слабка тенденція на початковому етапі ф’ючерсів на пшеницю в США також чинила тиск на європейські ціни.
Вереснева пшениця на паризькій біржі Euronext зросла на 0,3% до 220,50 євро ($239,33) за тонну на обід. У понеділок на біржі Euronext було досягнуто двотижневого максимуму 227,50 євро через побоювання, що дощі зашкодять посіви.
Рейтинги м’якої пшениці у Франції знову впали за тиждень, що закінчився 22 липня, до 50% у хорошому або відмінному стані проти 52% тижнем раніше, а збирання врожаю, як і раніше, значно відстає від середнього рівня, повідомило в п’ятницю сільськогосподарське управління FranceAgriMer.
«Сьогодні надійшли нові погані новини про французький урожай, але експортна конкуренція з боку Чорного моря є настільки сильною, що не так багато пшениці з ЄС може бути продано на експортних ринках», — сказав один німецький трейдер.
Дощ перешкодив збору врожаю у Франції та Німеччині цього літа, загрожуючи втратою якості. У п’ятницю в Німеччині знову пройшов дощ, який, за прогнозами, продовжиться протягом вихідних, але наступний тиждень може бути сухішим.
Російська сільськогосподарська консалтингова компанія Sovecon у п’ятницю підвищила свій прогноз урожаю пшениці в Росії в 2024 році до 84,7 млн тонн порівняно з 84,2 млн тонн, що прогнозувалися раніше. Збір урожаю в Україні також триває швидкими темпами.
«Ціни на чорноморську пшеницю, особливо російську, українську та румунську, настільки низькі і нижчі за ціни на західноєвропейську, що захід ЄС фактично вибув з експортного сектора», — сказав один німецький трейдер.
За словами трейдерів, російська пшениця з протеїном 11,5% для постачання через Чорне море в серпні коштувала близько 210–212 доларів за тонну FOB, українська пшениця із протеїном 11,5% — близько 211–215 доларів за тонну FOB, а румунська пшениця. із протеїном 11,5% — близько 218–226 доларів за тонну FOB.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом