Європейські експерти очікують урожай сої в Україні на рівні минулого року
У 2022 році на Європу чекає рекордний рік з вирощування сої. Очікується, що загальна площа культури на континенті збільшиться до 4,5 млн га, що на 4,3% більше, ніж у 2021 році. Попри війну, в Україні урожай сої не зменшиться.
Про це повідомляє Farmer.pl з посиланням на дані Donau Soja.
При цьому посівні площі в ЄС збільшаться на 12%, досягнувши рекордного зростання в 1,09 млн га.
Найбільше розширять площі під культурою в Німеччині, Австрії, Італії, Польщі, Словаччині, Чехії та Хорватії. Пояснюється це зростання поєднанням кількох факторів. Зокрема, високими цінами на сировину та попитом на ГМ-соєві боби.
Обмежена доступність добрив також сприяє вирощуванню сої, оскільки вона менше залежить від азотних добрив, ніж інші культури. Вважається також, що соєві боби краще підходять для боротьби з посухами, які почастішали в багатьох частинах Європи.
Навіть в Україні, яка зараз воює, прогнозується досягнення обсягів вирощування на рівні 2021 року. В цьому запевняє президент Donau Soja Маттіас Крен.
За рахунок більш ранніх термінів збирання врожаю соя має значно нижчі витрати енергії на сушіння зерна, ніж, наприклад, кукурудза. Це одна з причин чому українські аграрії почали замінювати кукурудзу соєю.
За прогнозом Donau Soja, загалом виробництво сої в Європі у 2022 році, ймовірно, зросте на 4,7% — до 10 млн т. Оскільки сезон наразі на початковому етапі, кожен прогноз базується на середньому розвитку врожаю за останні п’ять років. Експерти припускають, що очікуване розширення виробництва в ЄС-27 на 360 тис. тонн, а в Сербії на 240 тис. тонн можуть замінити можливі втрати виробництва в Україні під час жнив 2022 року.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом