Єврокомісія закликає Україну і Польщу до переговорів щодо експорту зерна

Джерело:  Укрінформ
ЄС

Рішення для зняття «зернової» напруги між Україною і Польщею треба шукати не на кордоні та у подальшому загостренні ситуації, а шляхом пошуку компромісу за столом переговорів, за посередництва Європейської комісії.

Про це у Брюсселі під час брифінгу заявив речник Єврокомісії з сільського господарства й торгівлі Олоф Гіл (Olof Gill).

 «Що стосується цієї нової ситуації, ми все ще маємо її переглянути та сформувати позицію. Загальна позиція Єврокомісії є такою, що ми намагаємося знайти рішення, які дозволять нам надати максимальну економічну підтримку для України, зокрема, в рамках пропозицій продовження автономних торговельних заходів (безтарифної торгівлі – ред.), і водночас захистити чутливі сектори, зокрема для наших (європейських – ред.) виробників аграрної продукції», – сказав речник Єврокомісії, прокоментувавши загострення ситуації на польсько-українському кордоні, де польські протестувальники розсипали зерно із вантажівок, опломбованих для транзиту українського зерна в Балтійські порти.

Він зауважив, що Єврокомісія підтримує постійний контакт із Україною та з країнами-членами, що мають з нею спільні кордони. Зокрема, відзначив речник, відбулися «численні» зустрічі Єврокомісії з представниками польського уряду з метою розв’язати цю довгострокову та складну проблему. Таке залучення польської сторони, за його словами, було позитивним та конструктивним.

«Ми намагаємося досягти балансу між автономними торговельними заходами та всіма аспектами відносин цих країн з Україною. Наша бажана «середина» у розв’язанні цих проблем – продовжувати діяльність Координаційної платформи, яка не проводилася з вересня. Ми сподіваємося, що в цьому форматі, або іншими засобами, зможемо вирішити це складне питання. Тож первинна позиція, яку ми бачили від польського уряду, що вони хотіли б знову долучитися», – зазначив Олоф Гіл.

«Саме так, у цьому форматі, ми маємо шукати рішення. Не на кордоні, не шляхом ескалації, а за столом переговорів, щоб знайти конкретні рішення на середньострокову та на більш віддалену перспективу», – додав речник ЄС.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!