Єврокомісія відкличе суперечливий законопроєкт про скорочення використання пестицидів
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що вона відкличе законопроєкт, який мав на меті скоротити використання хімічних пестицидів у сільському господарстві. Про це повідомляє Politico.
Єврокомісія вперше запропонувала регулювання сталого використання пестицидів (SUR) у 2020 році в рамках «Зеленого курсу» — політичного проєкту фон дер Ляєн, який включає амбітні та юридично зобов’язуючі плани зробити континент кліматично нейтральним до 2050 року. У червні 2022 року Комісія офіційно запропонувала законопроєкт SUR, поставивши за мету скоротити використання пестицидів та ризики на 50 відсотків до 2030 року.
«Комісія запропонувала SUR з гідною метою зменшити ризики, пов’язані з хімічними засобами захисту рослин. Але пропозиція SUR стала символом поляризації», — сказала фон дер Ляєн.
Зі зростанням політичної опозиції з боку фермерських лобі та правоцентристських політиків, а тепер і з протестами фермерів, що охопили європейські країни, Єврокомісія все ж вирішила дати задній хід.
Також минулого тижня Єврокомісія запровадила річну паузу у вимозі до фермерів залишати сільськогосподарські угіддя під паром заради збереження біорізноманіття.
Фон дер Ляєн також повідомила, що звіт про консультації з фермерами та екологічними групами буде готовий до кінця літа і стане основою майбутньої аграрної політики Євросоюзу, яка наразі базується на виділенні гігантських субсидій в рамках Спільної аграрної політики.
Останніми тижнями фермери по всій Європі, включаючи Німеччину, Польщу, Румунію та Францію, протестували через те, що вони називають надмірною бюрократичною тяганиною, високою вартістю палива та недобросовісною конкуренцією внаслідок ліберальної торгової політики Європейського Союзу.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом