ЄС знижує прогноз урожаю олійних культур та оцінку імпорту соняшнику з України
Консалтингова агенція Strategie Grains знову знизила прогноз урожаю олійних культур у Європейському союзі, що призведе до зменшення їх пропозиції в поточному сезоні.
Згідно з останнім прогнозом Strategie Grains урожай ріпаку, основної олійної культури ЄС, складе 18,9 млн т, що нижче за серпневий прогноз (19,3 млн т) і показник минулого сезону (19,4 млн т).
Зниження пропозиції ріпаку до ЄС буде частково компенсовано імпортом. Прогнози імпорту ріпаку з Австралії та України було переглянуто у бік збільшення, йдеться у повідомленні Strategie Grains.
Пропозиція австралійського ріпаку має підтримуватись великими запасами та новим урожаєм, перспективи якого залишаються сприятливими, незважаючи на дефіцит вологи в деяких районах.
Майбутня збиральна кампанія ріпаку в Канаді, а також збирання врожаю сої в Південній Америці на початку 2024 р. може чинити тиск на ціни ріпаку в ЄС, вважають експерти Strategie Grains. Травневий ф’ючерс COMK4 на біржі Euronext має потенціал зниження на 25 євро ($26,99) за тонну.
Валовий збір соняшнику в ЄС у поточному році дорівнюватиме 10,3 млн т, що на 0,2 млн т менше попереднього прогнозу, але на 10% більше, ніж у 2022 р.
Прогноз імпорту соняшнику з України був переглянутий у бік зниження через менш конкурентоспроможні ціни і виходячи з припущення, що заборона на постачання української сільгосппродукції до п’яти країн на сході ЄС буде продовжена до кінця 2023 р., повідомляє Strategie Grains.
Урожай сої в ЄС складе 2,84 млн т (попередній прогноз – 2,87 млн т), що все ще приблизно на 14% вище торішнього рівня.
Погіршення прогнозів виробництва соняшнику та сої спричинене посушливими умовами в Румунії та Франції.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом