ЄС хоче постачати до Єгипту зернові з України в рамках угоди про підтримку – Financial Times
ЄС розглядає можливість використання поставок зерна або добрив з України в рамках ширшої угоди щодо міграційної та економічної підтримки Єгипту, в рамках угоди між Брюселем та Каїром про обмеження міграції та фінансову підтримку в зв’язку із загостренням палестино-ізраїльського конфлікту, повідомляє газета Financial Times.
Деталі запропонованої угоди є секретними, але двоє чиновників ЄС повідомили Financial Times, що вона може включати положення про імпорт продовольства, яке було головним економічним фактором ризику для Каїра з його 110-мільйонного населенням ще до початку конфлікту в секторі Гази на його північно-східному кордоні.
Країни ЄС прагнуть співпрацювати з країнами Північної Африки, щоб утримати людей від перетину Середземного моря, оскільки кількість нелегальних мігрантів зростає. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн після саміту ЄС у п’ятницю, на якому обговорювалася міграція, заявила, що угода буде відповідати подібному документу, що був укладений на початку цього року з Тунісом, який включав гроші на управління кордоном та економічну підтримку.
За словами голови Євроради Шарля Мішеля, Брюссель розглядає можливість використання коридорів, створених для експорту зерна з України, для доставки сільськогосподарської продукції до Єгипту. Чиновники працювали з Києвом, щоб зробити щось “надзвичайно корисне” для Каїра, сказав Мішель.
Однак у двосторонній угоді, згідно з інформацією FT, не згадуватиметься міграція із сектору Гази. Каїр неодноразово заявляв, що не прийматиме біженців із палестинського анклаву. Влада Єгипту дала зрозуміти ЄС, що готова за певних обставин пропустити в Газу гуманітарну допомогу, але за жодних обставин не пустить з Гази до Єгипту людей, які не мають подвійного громадянства.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом