Єгипет отримає кредит від Фонду розвитку Абу-Дабі на закупівлю зерна
Фонд розвитку Абу-Дабі (ADFD) відкриє Єгипту відновлювану кредитну лінію на суму 100 млн доларів для фінансування закупівель зерна, заявив міністр постачання Єгипту Алі аль-Мосельхі. Про це повідомляє агентство Reuters.
Агрофірма Al Dahra з Абу-Дабі стане одним із перших постачальників зерна в рамках угоди, але Алі аль-Мосельхі сказав, що фінансування може бути використане і для інших закупівель.
Кредит буде надано через Експортне управління ADFD до Абу-Дабі (ADEX).
Війна Росії в Україні завдала серйозного удару по економіці Єгипту, змусивши інвесторів вивести мільярди доларів. Його валюта сильно послабшала, а інфляція різко зросла. Державне агентство із закупівель продовольства Єгипту (GASC) стало відкладати платежі за поставлену з-за кордону пшеницю через брак валюти.
Міністерство фінансів Єгипту заявило, що обсяг субсидування виробництва продуктів харчування, переважно хліба, зросте на 41,9% до 127,7 млрд єгипетських фунтів (4,1 млрд доларів) у поточному фінансовому році (липень 2023 р. – червень 2024 р.).
Багато нещодавніх закупівель пшениці було зроблено за рахунок кредитів Міжнародної ісламської торгово-фінансової корпорації (ITFC), яка торік подвоїла кредитну лінію, надану Єгипту, до 6 млрд доларів, та за рахунок кредитів Світового банку, який профінансував імпорт пшениці на початку цього року.
Єгипет є одним із найбільших імпортерів пшениці у світі та щорічно закуповує близько п’яти млн т цієї культури.
Значна частина пшениці імпортується через державний сектор і використовується для виробництва хліба, що субсидується. Правом на отримання такого хліба користуються близько 70 млн. осіб, що становить понад 60% населення країни.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом