Єгипет купив півмільйона тонн російської пшениці за приватною угодою
Єгипетський державний покупець зерна придбав близько півмільйона тонн російської пшениці в приватній угоді, досягнувши нижчих цін, ніж ті, що пропонуються на традиційних тендерах. Про це пише Reuters, посилаючись на чотирьох трейдерів.
Генеральне управління з поставок товарів (GASC) купило близько 480 тис. т російської пшениці у торгової фірми Solaris у п’ятницю за ціною близько 270 $/т C&F, повідомили трейдери.
Трейдери повідомили Reuters, що ціна може бути нижчою від неофіційної мінімальної, встановленої російським урядом для контролю внутрішніх цін на пшеницю.
Інші російські постачальники пшениці подали пропозиції в п’ятницю за ціною 265 $/т FOB, вважаючи, що це встановлена мінімальна ціна, і за ціною C&F, яка перевищувала 270 $/т.
Трейдери повідомили Reuters, що мінімальна ціна не є юридично обов’язковою, але очікується, що постачальники будуть виконувати інструкції міністерства сільського господарства росії. На ринку немає ясності щодо рівня російської мінімальної ціни.
«Трейдери кажуть, що є різні мінімальні ціни для приватного продажу та продажу на відкритих торгах, а також різні ціни для продажу в кожному місяці з вересня по грудень і знижки на нижчі сорти білкової пшениці», — пише видання.
На тендері минулого тижня всі російські постачальники подали заявки за мінімальною ціною, встановленою в 270 $/т FOB, з цінами C&F — в діапазоні від 286,25 до 291 $/т.
Тоді трейдери повідомили Reuters, що це вплинуло на конкурентоспроможність російської пшениці, а GASC замість цього купив дешевшу румунську та французьку пшеницю.
У п’ятницю GASC також приватно купив один вантаж болгарської пшениці за 270 $/т C&F.
Також нещодавно єгипетський уряд підписав кредитну угоду на $500 млн з Експортним офісом Абу-Дабі (ADEX) для купівлі імпортної пшениці в агробізнесу Al Dahra, що базується в ОАЕ.
Як повідомлялося раніше, на початку серпня Єгипет закупив на тендері 235 тис. т російської продовольчої пшениці з поставкою у вересні-жовтні.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом