Єгипет: імпорт пшениці може впасти до 9-річного мінімуму
Єгипет, найбільший у світі імпортер пшениці, скорочує закупівлі, оскільки два з його найбільших постачальників (Україна та Росія) втягнуті у війну, яка призвела до рекордно високих цін, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.
Згідно зі звітом Міністерства сільського господарства США, імпорт країни може впасти до 11 млн тонн у сезоні 2022/23, який почнеться в липні. Це буде найнижчий рівень за останні 9 років. USDA також скоротило свою оцінку на сезон 2021/22 до 12 млн тонн, що на 4% нижче офіційного прогнозу.
Цифри є новим прикладом того, як зростання цін на товари стримує попит після вторгнення Росії в Україну. Єгипет намагається підтримувати програму субсидій на хліб, яку використовують близько 70 млн його громадян, оскільки пандемія коронавірусу вдарила по національному бюджету, а зростання цін на пшеницю посилює проблему.
«Війна між Росією та Україною потенційно загострює і без того неврегульовані ланцюги поставок і спричиняє серйозні перебої в постачанні пшениці до країн Близького Сходу та Північної Африки/ Єгипет не ізольований від цих катастрофічних подій, які вже впливають на його імпорт пшениці з обох країн», – йдеться у звіті USDA.
Згідно даних USDA, Єгипет закупив понад 80% пшениці з Росії та України протягом останніх 5 років, за рахунок низьких цін та швидких термінів доставки порівняно з іншими регіонами. Українські порти були закриті, коли війна почалася, а економічні санкції проти Росії також ускладнюють закупівлі.
Державний імпортер країни, який імпортує близько 40% єгипетської пшениці, нещодавно скасував 2 тендери поспіль, оскільки пропозиції стали неактуальними, а ціни зросли. Єгипет планує відкласти подальші тендери до середини травня і веде переговори з іншими експортерами, такими як Аргентина та Франція, щодо поставок.
У звіті також скорочується прогноз імпорту єгипетської кукурудзи до 9,2 млн тонн у сезоні 2021/22, що на 0,5 млн тонн нижче офіційної оцінки USDA. На такому рівні закупівлі триматимуться і в сезоні 2022/23.
Країна зазвичай отримує близько 1/4 пшениці з України.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом