Єгипет без тендера придбав російську пшеницю, а ринок очікує рішення рф про дію зернового коридору
В Женеві 11 листопада пройшла зустріч заступника генерального секретаря ООН Мартіна Гріффітса та генерального секретаря Конференції ООН з торгівлі та розвитку Ребеки Грінспен з російською делегацією, яку очолював заступник міністра закордонних справ С. Вершинін.
Переговори російська сторона оцінила як корисні, позитивні, тривалі та детальні, але рішення про продовження угоди ще не прийняла.
Чергова поразка росіян, а саме звільнення ЗСУ правого берегу Дніпра та Херсону, посилює бажання рф нашкодити експорту зерна з України, тому прийняття рішення про продовження угоди буде максимально затягуватися.
Водночас рф активно експортує власне зерно. За оцінками Русагротрансу, з липня по листопад рф може експортувати 20,2 млн т пшениці (18,5 млн т торік за цей період), зокрема у листопаді – 5-5,2 млн т (у порівнянні з 4,8 млн т у жовтні та 2,9 млн т у листопаді 2021р).
Єгипетський GASC після скасованого минулого тижня тендера провів приватні переговори, на яких придбав 280 тис т російської продовольчої пшениці з поставкою у грудні за ціною 362,5 $/т CFR. Загалом Єгипет в ході приватних переговорів придбав вже 1,4 млн т пшениці, переважно російської.
Експортні ціни на російську пшеницю з протеїном 12,5% та поставкою у листопаді – грудні за останній тиждень виросли на 2 $/т до 317 $/т, тоді як ціни на американську SRW-пшеницю за тиждень впали на 47 $/т до 362 $/т, а на французьку з протеїном 11,5% – на 16 $/т до 338 $/т FOB.
Зернова біржа Росаріо (BCR) знизила прогноз врожаю пшениці в Аргентині у 2022/23 МР на 1,9 млн т до 11,8 млн т, що вдвічі поступатиметься рекордному торішньому показнику та стане найнижчим врожаєм з 2015/16 МР, коли виробництво склало 10,9 млн т. Відповідно експорт пшениці зменшиться з 14,5 млн т у 2021/22 МР до 5-6 млн т у 2022/23 МР, хоча ліцензій вже видано на 9 млн т. Це дозволить збільшити поставки російської пшениці до Бразилії та Мексики, якої туди вже у поточному сезоні експортовано 190 та 110 тис т відповідно.
Влада Індії може почати продажі пшениці з держрезерву та знизити з 40% до 0% мито на імпорт (наразі безмитний імпорт дозволений лише для переробки), щоб зупинити зростання цін, які попри заборону на експорт з травня 2022 року підвищилися на 27% до рекордних 324 $/т. Запаси пшениці на державних елеваторах на 1 жовтня у 2,1 разів поступалися торішнім та складали 22,7 млн т внаслідок низьких обсягів закупівель в поточному сезоні. Місцеві трейдери вважають, що реальний врожай на 10 млн т менший, ніж офіційні дані.
Поки Індії економічно недоцільно купувати російську пшеницю, ціна якої 317 $/т FOB при вартості фрахту 60 $/т, тому основним постачальником може стати Австралія, що цьогоріч збере майже рекордний врожай пшениці. І перші поставки вже почалися з огляду на значно нижчі ставки фрахту.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом