Є перспективи здешевлення логістики у Дунайських портах, – думка
Логістика через порти Дунаю значно покращилася– за рік через них пройшло близько 20 мільйонів тонн зерна. Про це у своїй колонці для АgroТimes розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов.
Він нагадав, що наразі в порту Констанца функціонує є одна якірна стоянка для української агропродукції.
«Румунська сторона продовжує працювати й сподіваюсь, що до наступного сезону запрацює ще декілька якірних стоянок», – зауважив Микола Горбачьов.
Президент УЗА повідомив, що Румунія також збільшила кількість лоцманів й зменшила вартість проходу суден по Сулині.
«Тому ціна логістики через Дунайські порти суттєво знизилась, зокрема, наразі зменшилася і вартість перевалки як в Дунайських портах, так і в порту Констанца. До того ж вже немає тієї черги, яка була в пік сезону, коли ми конкурували за перевалку з румунським зерном. Наразі вже є вільні ємності й ми можемо використовувати цей маршрут як альтернативний. На сьогодні він здешевшав майже на 25% у порівнянні з цінами, що були встановлено влітку», – зазначив Микола Горбачьов.
За його словами, здешевшала і логістика: якщо раніше доставка зерна до порту Констанца автотранспортом та баржами становила близько 120 Є\т, станом на сьогодні вартість доставки становить близько 90 Є\т баржами. Якщо ж відвантажувати невеликі судна по 5-6 тис. тонн з портів Дунаю й відразу їхати на final destination до покупців через канал Суліна, фрахт зменшився на 20 дол./т.
«На мою думку, ще є перспективи зниження й румунська сторона буде задоволена, якщо ми будемо відвантажувати агропродукцію через їх порт. Проте для українських аграріїв вигідніше буде використовувати порти Великої Одеси», – додав Микола Горбачьов.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом