Якими будуть наслідки, якщо Варшава закриє кордон з Україною для торгівлі — директор компанії-перевізника
Українські водії вантажівок тижнями чекають своєї черги на пунктах пропуску українсько-польського кордону — скільки це коштує?
Перспективи повної зупинки руху вантажних авто між країнами будуть катастрофічними — так вважає Віктор Коптєнков, директор і співзасновник компанії-перевізника Дарт Логістік Україна. «Це буде дуже сильний удар по Україні і вдвічі більший — по Польщі», — вважає Коптєнков.
«Всі кинуться до прикордонних переходів через Словаччину, Угорщину, Румунію, — говорить підприємець. — Ціни [на перевезення] ще більше злетять, і злетять до небес. Вони проб’ють стелю. Варшава — Київ буде коштувати десь 8−10 тис. євро — у кілька разів більше, ніж до блокування кордону. Адже потрібно буде багато об’їжджати. І черги на інших переходах будуть по місяцю і більше. Я думаю, що робити такі речі – це самогубство».
Поки що українські водії вантажівок тижнями чекають своєї черги на пунктах пропуску українсько-польського кордону. Очікування недешево обходиться для бізнесу — для такого перевізника, як Дарт Логістік Україна, простій коштує в середньому 200 євро для одного авто на день на міжнародному напрямку.
Усі збитки від ситуації на українсько-польському кордоні компанія зможе порахувати, лише коли рух налагодиться, каже підприємець, але на сьогодні вони вже точно перевищили 200 тис. євро, і у підсумку можуть сягнути півмільйона, припускає він.
Блокування фермерами кордону не має жодного економічного сенсу, переконаний керівник компанії-перевізника. «У мене запитання: хто покриває їм втрати від простою кожного трактора? Хто їх оплачує? Це суто політична історія, — впевнений Коптєнков. — Гадаю, тут є слід Росії. Тому що все це на руку одній стороні – росіянам. Більше нікому».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом