Як отримати силос високої якості, – досвід «Агрейн»
Продуктивність корови залежить від багатьох чинників, і насамперед від якісного, поживного корму. Чи не найпоширенішим видом сировини для закладання силосу є зелена маса кукурудзи, бо її основною перевагою є висока концентрація обмінної енергії.
Про це зауважують у прес-службі агрогрупи «Агрейн».
«У годівлі корів для нас важливо знайти правильний баланс між енергією та протеїном, забезпечити тварин усіма мікро- та макроелементами, і тільки тоді можемо розраховувати на успішне виробництво молока та відтворення стада. У нас на кормову базу відведено близько 1500 гектарів землі, з яких приблизно 500 гектарів під люцерною, інші площі – під силосною кукурудзою. Нині близько 80% у розрахунку сухої речовини основного корму становить силос», – зазначає головний агроном агрогрупи «Агрейн» Славко Станішич.
Збирання силосної кукурудзи виконується тоді, коли зернівки в качанах досягають воскової або молочно-воскової стиглості, а листя залишаються зеленими. Пізньостигла кукурудза не завжди встигає досягти цієї фази стиглості, тому збирання її здійснюють до перших морозів за допомогою силосних комбайнів з корн-крекерами, що зрізають і подрібнюють зелену масу та качани. Висота зрізу становить 30-40 см, розмір частин силосу – 1-2 см.
«Силос із кукурудзи збираємо, коли вміст вологи в ній не нижчий за 65%. За вологості зеленої маси менше 60%, може виникнути проблеми із її трамбуванням. Ми не зможемо забезпечити якість трамбування, а відповідно зберегти якість зеленої маси в силосі. Великі частинки сухої речовини є вкрай небажаними, оскільки вони спрацьовують як подушка й не дозволяють отримати високу ступінь ущільнення, а кисень, що залишається навколо них, створює гарне середовище для розвитку гнилісної мікрофлори. Тому чим щільніше ми утрамбуємо зелену масу кукурудзи, тим менше там залишиться вільного кисню для розвитку бактерій, і тим більше поживних речовин ми збережемо в майбутньому силосі», – додає Славко Станішич.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом