Вже 7 суден вийшли з одеських портів новим коридором, – ВМС
За останніми даними, станом на 26 вересня тимчасовим гуманітарним коридором з одеських портів уже вийшли 7 суден. Україна робить все, щоб гарантувати безпеку тієї ділянки, на якій судна перебувають у наших територіальних водах. Про це повідомив речник Військово-Морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
“За оновленими даними новим коридором у нас уже вийшли сім суден. Тобто це сім із семи успішних кейсів. Зайшли два, вийшли сім. П’ять суден – це ті, що були тут до початку повномасштабного вторгнення. Відповідно, цей процес триває. Ми робимо все, щоб гарантувати безпеку тієї ділянки, на якій судна перебувають у наших територіальних водах”, – сказав речник на брифінгу Ukraine Media Center Odesa.
Як пояснив Плетенчук, далі судна потрапляють у територіальні води Румунії, Болгарії і Туреччини аж до Босфорської затоки.
“Це вже територіальне море країн НАТО. І відповідно завдання вогневого ураження по цій території – це завдання вогневого ураження по суверенній території цих країн. Тому на таке вони (росіяни. – Ред.) не можуть зважитися”, – зазначив він.
У ВМС ЗСУ наголосили, що небезпека в Чорному морі на сьогодні саме через авіацію та ракетне озброєння. Водночас корабельні угруповання ворог уже не заводить в акваторію, оскільки боїться їх знищення.
“Вони їх тримають подалі, десь за берегами Кримськими, ближче до Новоросійської своєї бази. Тому продовжують працювати ракети, “Шахеди”, авіація. Це той напрямок, який нам іще потрібно буде перекрити. І, звісно, сподівання на нові зразки озброєння, як F-16 наприклад”, – додав Плетенчук.
Нагадаємо, 17 липня речник російського диктатора Дмитро Пєсков заявив, що “зернову угоду” фактично зупинено. Того ж дня у МЗС РФ заявили, що Чорноморська ініціатива припиняє функціонування з 18 липня. Росія відкликає гарантії безпеки судноплавства.
За словами Пєскова, РФ “негайно повернеться до “зернової угоди” як тільки домовленості, що її стосуються, буде виконано”.
У Міноборони Росії заявили, що всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря до українських портів, розглядатимуться як “потенційні перевізники вантажів військового призначення”.
Президент України Володимир Зеленський запропонував Туреччині та ООН продовжити “зернову ініціативу” у тристоронньому форматі.
Також повідомлялося, що 12 вересня із порту Чорноморськ вийшло судно “Resilient Africa”. Після цього ціни на пшеницю одразу впали по всьому світу. 21 вересня воно дійшло до Босфору.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
В Україні борошно подорожчало на 50%
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом