Вирощування рису в Україні ускладнюється технологічно через війну
Вирощування рису в Україні стає дедалі складнішим технологічно у зв’язку з війною. Наразі рис в Україні вирощують дві громади — Кілійська та частково Соф’янівська Ізмаїльського району. Про це Юг.Today розповів Костянтин Мица, керівник СВК «Маяк», що на Одещині.
До війни господарство сіяло рис на площі 1-1,3 тис. га. Цьогоріч під культуру відвели близько 500 га, вирощували сорт Камео, врожайність від 5 до 6 т/га. Налиті колосся рису спочатку обвалюють на полі, зерно сушиться до 15-16%.
Серед проблем, які виникають у зв’язку з війною:
- Заборона на застосування авіації для обприскування
«Раніше ми обробляли посів авіацією, нині ж використовуємо дрони. Якщо ситуація не зміниться, господарство буде вимушено переходити на наземну обробку рису. А для цього потрібна інша техніка, один комплект якої коштує близько 5 млн грн», — розповів Костянтин Мица.
До того ж, і обсяг, який може взяти дрон суттєво відрізняється від літака.
- Дефіцит насіння рису на ринку
До повномасштабної війни насіння купували у Інституту рису НААН в Херсонскій області. Господарству важливо оновити насіннєвий фонд, тому що від нього залежить врожайність. На сьогодні тут мають насіння третьої, четвертої репродукцій.
Порівняно з довоєнним часом у Кілійській громаді рису вирощують менше, зауважив Кілійський міський голова В’ячеслав Чернявський. В цьому році було посіяно майже 3000 га рису. Через обстріли області є ризики пошкодження насосної станції.
У мирні часи українському рису дуже заважав імпорт значно дешевого китайського рису, який видавали за кілійський.
«Преміальні сорти вивозилися за кордон і фермери намагалися таким чином зловити кращу ціну, отримували компенсацію ПДВ, а сьогодні через проблематику з вивозом весь український рис споживається нашою країною», — додав В’ячеслав Чернявський.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом