Виробники какао-бобів у Кот-д’Івуарі вимагають підвищення закупівельних цін
Провідні організації виробників какао-бобів у Кот-д’Івуарі, найбільшому постачальнику цієї продукції у світі, — Le Synap CI та l’Anaproci — вимагали від влади збільшення закупівельних цін. Про це повідомила радіостанція RFI.
Днями міністерство сільського господарства, розвитку сільських районів та продовольства Кот-д’Івуару встановило закупівельні ціни на какао-боби у 1,5 тис. західноафриканських франків ($2,5) за кг. Організації виробників вважають, що ці ціни не дають селянам можливості створити достатній запас міцності у разі загибелі врожаю. За словами глави l’Anaproci Коффі Канга, ціни мають бути підвищені до 2,5 тис. західноафриканських франків ($4) за кг.
Їх підтримали політичні партії. Наприклад, представник Демократичної партії Кот-д’Івуару Симон Дохо заявив, що «понад 80% наших виробників какао-бобів живуть за межею бідності, тоді як країна постачає 40% какао-бобів у світі».
Прикладом Кот-д’Івуару є Гана — другий за значенням експортер какао-бобів у світі (відповідно 2,2 млн тонн на рік і 822 тис. тонн). Днями президент Гани Нана Акуфо-Аддо розпорядився збільшити закупівельні ціни на 58,2% з 20928 сів ($1560) за тонну до 33120 ($2460) за тонну до кінця сезону 2023-2024 років. На Гану припадає 15% світового виробництва какао-бобів.
Нещодавно ф’ючерси на какао-боби на світовому ринку досягли рекордних висот на тлі поширення хвороб рослин та поганої погоди, повідомляє портал Just Food. Очікується, що у сезоні 2023-2024 років постачання на світовий ринок знизяться приблизно на 8%. За даними порталу GlobalData, за останні 12 місяців ціни на какао-боби зросли на 166% і 189% відповідно на ринках ф’ючерсів у Нью-Йорку та Лондоні. Планується, що у сезоні 2023-2024 років світовий збір становитиме 4,5 млн тонн, що становитиме падіння на 340 тис. тонн порівняно з попереднім сезоном.
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом