Виробництво пшениці в Чилі продовжує падати
Високі виробничі витрати, низькі ціни та низька рентабельність пшениці в Чилі продовжать майже десятирічну тенденцію скорочення убраних гектарів та зниження виробництва у 2024-25 маркетинговому році, згідно зі звітом Глобальної сільськогосподарської інформаційної мережі (GAIN) Іноземної сільськогосподарської служби (ФАС) Міністерства сільського господарства США.
У звіті, опублікованому 29 березня, оцінюється, що убрана площа пшениці становитиме 195 000 гектарів, що на 2,5% менше, ніж у 2023-2024 роках, що призведе до зниження виробництва до 1,17 мільйона тонн порівняно з 1,2 мільйона. Підвищення врожайності посівних площ завдяки більшій доступності води та підвищенню ефективності фермерів після десятиліття посухи дозволить пом’якшити деякі виробничі втрати.
“Будь-яке збільшення цін на пшеницю компенсується високою вартістю ресурсів, таких як добрива, що обмежить потенційне збільшення посівних площ”, – заявили у ФАС, зазначивши, що це тенденція з 2015-16 років для американської країни. із 20 мільйонів.
Згідно з прогнозами, відповідно до зниження виробництва імпорт пшениці у 2024–2025 роках зросте на 3,6% порівняно з 2023–2024 роками та сягне 1,45 мільйона тонн. Загальний обсяг постачання 2,68 мільйона тонн допоможе задовольнити споживання у розмірі 2,61 мільйона тонн, при цьому кінцеві запаси становитимуть 60 000 тонн.
“Пшениця використовується в основному для виробництва хліба”, – сказали у ФАС. «У Чилі хліб вважається основним продуктом харчування, і попит на нього нееластичний. У результаті Пост не передбачає значного збільшення чи зменшення внутрішнього споживання пшениці».
Основними джерелами імпорту чилійської пшениці є Канада та США. У минулому Аргентина позиціонувала себе як основний постачальник пшениці в Чилі завдяки своїй конкурентоспроможній ціні та близькості до довгого кордону. Однак через сильну посуху в Аргентині імпорт із цієї країни скоротився майже на 53% у 2022–2023 роках, що зробило її третім найбільшим постачальником.
Виробництво кукурудзи в Чилі прогнозується на рівні 630 000 тонн у 2024-2025 роках, що на 0,3% більше, ніж у попередньому році, завдяки незмінним убраним площам та дещо вищій урожайності. Імпорт збільшиться на 3,5% до 2,4 млн. тонн для покриття внутрішнього споживання.
Зниження цін на кукурудзу призведе до того, що врожай залишиться на рівні 50 тис. га, вважають у ФАС.
«Незважаючи на низькі ціни та високі виробничі витрати, посівні площі кукурудзи суттєво не зменшуються, оскільки є попит на корми і тому, що фермери також використовують кукурудзу у сівозміні», — зазначили у ФАС. «Зростання посівних площ, як і раніше, обмежене високою вартістю ресурсів, таких як добрива, які в основному імпортуються».
Читайте також
Олійна промисловість. Світові лідери та стратегії в часи великих змін
Чорноморський та Дунайський регіони: ринки олійних культур та олій в умовах трансф...
Погодний фактор – не єдина причина, чому світ рухається до зниження цін на продово...
Сербія. Посуха принесе цього року надзвичайно високих збитків фермерам
На Польщу припадає половина експорту українського соєвого шроту
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом