Виробництво бавовнику на Півдні України є екологічно безпечнішим порівняно до країн Азії

Джерело:  SuperAgronom.com
хлопок поле

Українські селекціонери впевнені, що поряд із вирощуванням традиційних культур на Півдні України складаються максимально сприятливі ґрунтово-кліматичні умови для вирощування та створення власної бази виробництва волокна бавовнику.

Про це повідомляє НААН.

Високу ефективність вирощування бавовнику підтвердили аналізи наукових досліджень, які проводились у Херсонській області на Дослідній станції бавовництва, в Науково-дослідному інституті бавовнику, Інституті зрошуваного землеробства, Дослідній станції баштанництва, Генічеській, Скадовській та Брилівській дослідних станціях.

«За даними досліджень Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, за 39 років вирощування бавовнику на неполивних землях було ефективним у 85-90% років, при зрошенні — 90-93% років. Водночас виробництво бавовнику було прибутковим для сільгоспвиробників. Урожайність сирцю бавовнику знаходилась на суходолі на рівні 1,8 т/га, а при зрошенні досягала 2,7 т/га», — зазначає старша наукова співробітниця Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН Віра Боровик.

В Інституті кліматично орієнтованого сільського господарства НААН вважають, що на відміну від технології вирощування бавовнику в тропічній зоні або в країнах Середньої Азії виробництво культури в південному регіоні України є більш екологічно безпечним.

«Це — солестійка культура. За багаторічними дослідженнями інституту, пестицидне навантаження під час вирощування бавовнику набагато нижче, ніж цього потребує низка інших широко розповсюджених культур у зоні південного землеробства, таких як люцерна, овочі, соя, пшениця тощо. Ґрунтовий гербіцид та засоби захисту рослин застосовуються за необхідності, як і за вирощування інших сільськогосподарських культур», — стверджує Віра Боровик.

При механізованому способі збирання сирцю у разі необхідності використовується дефоліант, який також застосовують під час збирання насіння люцерни та соняшнику.

«Кількість добрив, яку рекомендовано вносити під час сівби культури, також є невеликою — N60Р30. Подібну норму азотних добрив (N30-45Р30) застосовують під час вирощування сої. А один, у крайньому випадку два поливи по 450-500 м³/га збільшують урожайність у 1,5 раза. Водночас наведені вище культури необхідно поливати 4-7 разів за вегетаційний період, та 8-9 разів поливають бавовник у країнах Середньої Азії», — резюмувала науковиця.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!